نماینده مجلس شورای اسلامی:

آقای وزیر؛ یکی از مشکلات مردم هزینه سنگین دارو و درمان است

نماینده مردم شهرستان فومن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هزینه‌های سنگین برخی داروها در کشور گفت: وزیر بهداشت در این موضوع چاره‌اندیشی کند و آنها که منافع‌شان در احتکار دارو است دست آنها را قطع کند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ خلیل بهروزی فر در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۴ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر بهداشت اظهار کرد: آقای وزیر؛ یکی از مشکلات مردم هزینه سنگین دارو و درمان است.

به گفته نماینده مردم فومن و شفت در مجلس متأسفانه وقتی مردم به پزشک مراجعه می‌کنند و دارو می‌گیرند پس از مراجعه به داروخانه نمی‌توانند داروی خود را دریافت کنند. در موضوع دفترچه‌های بیمه هم مشکلاتی وجود دارد، برخی دفترچه‌ها مورد پذیرش داروخانه‌ها نیست.

وی با بیان اینکه هزینه‌های دارو بسیار سنگین است، افزود: مردم در این موضوع با مشکلات اساسی روبرو هستند، برخی از داروها که متعارف بوده و در کشور در دسترس بود، به دست مردم نمی‌رسد.

بهروزی‌فر با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی این مشکلات موضوع مسئولان سازمان غذار و دارو است، بیان کرد: کسانی که امروز صاحب شرکت‌های پخش دارو و یا صاحب داروخانه هستند؛ دارو را توزیع و پخش می‌کنند، مسلم است که توزیع دارو در سطح کشور درست انجام نمی‌شود.

وی با اذعان به اینکه تا زمانی که این تعارض منافع در حوزه غذا و دارو وجود داشته باشد مطمئنم داروها به دست مردم و بیماران نیازمند نمی رسدف افزود: وزیر بهداشت در این موضوع چاره‌اندیشی کند و آنها که منافع‌شان در احتکار دارو است دست آنها را قطع کند.

انتهای پیام/1301