35 هزار تن زیتون در انتظار رودبار

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر لزوم اهمیت تولید زیتون در گیلان گفت: در سال گذشته ۱۱ هزار تن زیتون در گیلان تولید شده بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال نیز ۳۵ هزار تن زیتون در گیلان تولید می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ منوچهر پارسافر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان یکی از قطب‌های تولید بادام زمینی در کشور است، اظهار کرد: استان گیلان به ویژه شهرستان رودبار به دلیل شرایط خاص آب و هوایی یکی از قطب‌های تولید زیتون در کشور است که بعضا به دیگر استان‌ها نیز صادر می‌شود.

وی با اشاره به سال‌آور بودن زیتون در استان گیلان گفت: بر اساس آمار تاکنون از باغات زیتون استان، ۴۵ درصد زیتون کنسروی و ۵۵ درصد زیتون روغنی برداشت شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان یکی از مشکلات در حوزه کاشت و برداشت زیتون را مقابله با و کنترل با آفت مگس زیتون دانست و بیان کرد: زیتون گیلان، امسال از کیفیت خوبی برخوردار است و روغن زیتون گیلان کاملا کیفی و سالم است.

پارسافر با تأکید بر لزوم اهمیت تولید زیتون در استان گیلان افزود: در سال گذشته ۱۱ هزار تن زیتون در گیلان تولید شده بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال نیز ۳۵ هزار تن زیتون در گیلان تولید می‌شود.

پایان پیام/1301