وضعیت خطرناک سفیداب رودسر

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان رودسر با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت استحصال از سفید آب در بدترین شرایط خود رسیده گفت: : اگر قرار است برای بیش از ۷۵ هزار اشتراک شهری و روستایی فقط برخوردار از چشمه سفید آب اقدامی انجام شود نیاز است که هر چه سریع‌تر صورت گیرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ بابک رستمی در نشست شورای ادرای رودسر با اشاره به بخشی از عملکرد این اداره طی هشت ماه گذشته اظهار کرد: این شهرستان با پنج شهرستان و ۲۴۶ روستا بوده که دارای ۷۶ هزار و ۱۹۶ اشتراک آب است.

وی تعداد اشتراک‌های بهره‌مند از اگوی شهری و فاضلاب شهرستان رودسر را ۱۳ هزار و ۶۲۵ مورد خواند و افزود: این شهرستان به دو طریق چشمه سفید آب و چشمه‌های اطراف و دیگری از طریق چاه‌های منطقه مشروب می‌شود.

بابک رستمی با اشاره به اینکه در شهرستان رودسر ۴۱ حلقه چاه در مدار بهره برداری قرار دارد، گفت: ۷۵ دهنه چشمه و رودخانه کمک می‌کنند تا آب این شهرستان تامین شوند.

وی با اشاره به اینکه حجم کل مخازن شهرستان رودسر ۵۶ هزار و ۸۳ متر مکعب است، افزود: طول خطوط انتقال آب این شهرستان ۳۳۶ مترمکعب و طول خط توزیع یک هزار و ۴۲۷ کیلومتر است.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان رودسر با اشاره به هشت هزار و ۴۰۰ متر توسعه شبکه توزیع آب این شهرستان تصریح کرد: حدود یک هزار و ۲۱۴ متر شبکه توزیع آب شهرستان اصلاح، حدود ۲۶۰ متر خط انتقال آب توسعه و ۱۵۰ متر خط انتقال آب اصلاح شده است.

وی تعداد حوادث و اتفاقات رفع شده سامانه ۱۲۲ شهرستان رودسر را یک هزار و ۲۴ مورد اعلام کرد و افزود: تعداد سرویس دهی با تانکر آب ۱۰ مترمکعبی بیش از ۶۷ سرویس انجام شده است.

رستمی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی خوبی در شهرستان رودسر در حال اجرا است، بیان کرد: در حال حاضر وضعیت استحصال از سفید آب در بدترین شرایط خود رسیده علی رغم اینکه تعداد زیادی بارندگی در جلگه تعداد اما متاسفانه فقط یک مورد بارندگی در چند روز قبل موجب کدورت بالا و قطع آب شد.

وی با تأکید برای تعیین تکلیف حل مشکلات آب شهرستان رودسر گفت: اگر قرار است برای بیش از ۷۵ هزار اشتراک شهری و روستایی فقط برخوردار از چشمه سفید آب اقدامی انجام شود نیاز است که هر چه سریع‌تر صورت گیرد وگرنه در آینده نزدیک با مشکلات کمبود و قطعی آب مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/1301