وارث فرصت‌سوزی‌های فرهنگی هنری در گیلان هستیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، تبدیل گیلان به قطب جشنواره‌های فرهنگی و هنری کشور را از دیگر رویکرد‌های مدیریتی خود عنوان کرد و گفت: متأسفانه ما وارث فرصت‌سوزی‌های فرهنگی هنری در گیلان هستیم.

به گزارش مجله خبری تپور؛ رضا سقتی در برنامه مهر سینمای ایران و آیین تجلیل از منتخبان سینمایی استان در تالار مرکزی رشت  با ابراز خرسندی از حضور پیشکسوتان این عرصه در این جشن بیان داشت: برنامه مهر سینمای ایران، در راستای سیاست تمرکز زدایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و از برنامه‌های سازمان سینمایی است که در سراسر ایران اسلامی برگزار شده و در حال برگزاری است.

وی رویکرد این برنامه را در راستای سیاست عدالت محورانه دولت سیزدهم و با شعار اخلاق، آگاهی و‌امید ذکر و خاطر نشان کرد: آنچه در حوزه مدیریت فرهنگ و هنر هدف‌گذاری کرده‌ایم؛ تکریم و کرامت‌بخشی به هنرمندان و مفاخرمان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان سینما را با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب یکی از مؤلفه‌های پیشرفت و آبادانی کشور خواند و گفت که اهتمام داریم این هنر را به جایگاه رفیع خود در استان و کشور برسانیم.

وی ظرفیت‌های استان در هنر هفتم را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: گیلان، در زمره استان‌هایی‌ست که بالاترین استعداد‌ها در تربیت علاقمندان به سینما را دارد و مفاخر سینمای ایران که گیلانی هستند و در جشنواره فجر نیز، هنرمندان استان می‌درخشند، شاهد این مدعاست که در تاریخ، ثبت می‌باشد.

سقطی با تأکید بر تقویت همراهی‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالان این بخش گفت: مجدانه در تلاش هستیم نارسایی‌ها در پشتیبانی از هنرمندان را برطرف سازیم.

وی تبدیل گیلان به قطب جشنواره‌های فرهنگی و هنری کشور را از دیگر رویکرد‌های مدیریتی خود عنوان کرد و افزود: وجود زیرساخت‌ها، هنرمندان صاحب نام و فرهنگ بالای استان و همچنین همدلی و یاری اهالی فرهنگ و هنر، تحقق این مهم را میسر می‌کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تصریح اینکه وارث فرصت سوزی‌های فرهنگی هنری در گیلان هستیم، گفت: با جدیت، راهبرد جبران این فرصت سوزی‌ها و ثبت جشنواره‌ها در تقویم فرهنگی هنری استان و کشور را دنبال می‌کنیم.

وی همچنین به کوشش‌های صورت گرفته برای احیاء شماری از سینما‌های استان اشاره و ابراز‌امیدواری کرد که شاهد فعال شدن سینما‌های غیرفعال باشیم.

ثقتی از تلاش‌های معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و دست‌اندرکاران برگزاری برنامه مهر سینمای ایران در استان نیز قدردانی کرد.

در پایان این برنامه از استادان انوش نصر ماسوله و حبیب پورسیفی در بخش هنرمندان پیشکسوت، نادر معصومی در رشته تخصصی فیلمبرداری، مجتبی کوهکن در رشته تخصصی تدوین، نسرین بابایی در رشته تخصصی بازیگری، ‌ایمان شکیب در رشته تخصصی انیمیشن، محمدسعید محصصی در رشته تخصصی فیلسازی، بهنام بروجردی به عنوان پژوهشگر سینما و‌ایمان مقدم به عنوان کارگردان جوان در بخش هنرمندان منتخب تجلیل شد.

همچنین از خانواده مرحوم علی حاج‌علی‌عسگری پیشکسوت سینما و تئاتر، خانواده شهید هنرمند علیرضا نامدار، هنرمند ایثارگر علیرضا پارسی، علی محجوب رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، رسول منفرد رئیس حوزه هنری گیلان، عیسی قربان‌پور مدیر سینما دریا آستارا، حمید ثابت مدیر سینما طلوع فومن، صبربخش مدیر سینما هلال احمر بندرانزلی و‌امیر حسنی اکران‌کننده مناطق فاقد سینما به سبب اکران موفق فیلم موقعیت مهدی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/1301