انتقاد نماینده رشت به افزایش ۲۰۰ برابری نرخ آب‌بهای کشاورزی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه هزینه‌هایی که برای کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی می‌شود بالاست، گفت: متأسفانه شاهد ۲۰۰ برابر شدن قیمت آب‌بهای کشاورزی هستیم؛ مگر چه میزان محصولات کشاورزی افزایش داشته است؟

به گزارش مجله خبری تپور به نقل از ایسنا، جبار کوچکی‌نژاد در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزارت نیرو و سازمان مدیریت منابع آب کشور آب‌بهای کشاورزان را به یک باره از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به سه میلیون تومان در هکتار افزایش دادند. به عبارت دیگر شاهد ۲۰۰ برابر شدن قیمت آب‌بهای کشاورزی هستیم. مگر چه میزان محصولات کشاورزی افزایش داشته است؟

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه هزینه‌هایی که برای کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی می‌شود بالاست، بیان کرد: براساس محاسباتی که بنده داشتم این افزایش قیمت آب‌بها فقط در استان گیلان ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد برای وزارت نیرو به همراه دارد، درآمدی که در بودجه نیز دیده نشده است.

وی با بیان اینکه این درآمد صرف پاداش‌های خودشان می‌شود، افزود: این وضعیت در حق کشاورزان ظلم است باید جلوی افزایش قیمت گرفته شود.

علی نیکزاد که اداره جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر کوچکی نژاد بیان کرد: چندین تن از همکاران نیز در خصوص افزایش قیمت آب‌بهای کشاورزی تذکر دادند و حتما این موضوع پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/1301