قرارداد بهسازی سراوان منعقد شد

شهردار رشت در جلسه انعقاد قرارداد بهسازی سراوان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم تا ظرف سه‌ی چهار ماه آینده پیشرفت پروژه بهسازی سراوان محسوس و برای مردم منطقه هم قابل لمس باشد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سید امیرحسین علوی، شهردار رشت در جلسه انعقاد قرارداد بهسازی سراوان که با حضور رضا عاشری و سید حسین رضویان از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، معاونین، مدیران شهرداری، مجری طرح برگزار شد، ضمن توضیح پاره‌ای از موارد در خصوص این پروژه، اظهار داشت: مناقصه اول این پروژه در زمان شهردار قبل بدلیل‌عدم تائید طرح و تامین منابع مالی و همچنین زمان‌بندی سه‌ساله برای پروژه قابل اجرا نبود.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت با پیگیری‌های فراوان توانست طرحی که مشاور در این زمینه تهیه کرده بود را به تائید سازمان شهرداری‌ها برساند، افزود: سراوان تنها متعلق به رشت نیست و متعلق به تمام استان و حتی کشور است، بنابراین انتظار دارم روند بهسازی آن ضمن رعایت مسائل ایمنی با دقت نظر کامل و با سرعت انجام گیرد تا شاهد بروز چالش و البته خسارت نباشیم.

علوی با بیان اینکه موقعیت لندفیل سراوان بسیار اضطراری و حائز اهمیت است، افزود: تمام موارد یاد شده سبب می‌شود که نوع انجام کار و بهسازی لندفیل با حساسیت خاصی همراه باشد و شهرداری رشت هم به این امر واقف است.

وی با بیادر زمان سرپرست شهرداری رشت هم مناقصه‌ای برای بهسازی سراوان برگزار شد که بنا به اشکالات دستگاه نظارتی و تغییرات فنی بخشی از کار، مناقصه جدید برگزار شد که در این میان اختلاف قیمت بسیار شدیدی بین دو شرکتی که حضور پیدا کرده بودند پدید آمد و در جلسات فنی هم موضوعات مربوط به این کار مورد جمع‌بندی قرار نگرفت.

شهردار رشت از اعمال اصلاحات در طرح بهسازی سراوان و برگزاری مناقصه جدید با یکسری تغییرات قابل توجه خبر داد و گفت: بررسی‌های لازم توسط سازمان بازرسی و سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت و تائیدیه لازم هم در این زمینه صادر شد.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری با تمام توان فنی خود برای بهسازی سراوان به میدان وارد شده است، افزود: باید ظرف سه تا چهار ماه آینده به گونه‌ای عمل کنیم که پیشرفت پروژه بهسازی سراوان محسوس و برای مردم منطقه هم قابل لمس باشد.

شهردار رشت چاره اندیشی برای تصفیه خانه شیرابه در کوتاه مدت و بلند مدت را هدف دیگر شهرداری رشت ذکر کرد و گفت: برای بهسازی لندفیل سراوان شهرداری رشت با تمام توان در خدمتگزاری حاضر است و همه گونه حمایت را خواهد داشت.

رضا عاشری عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرداری برای اجرای بهسازی لندفیل سراوان را خواستار شد و اظهار کرد: شورای اسلامی شهر هم به بهترین نحو در کنار شهردار رشت است و هر کمکی که لازم باشد، دریغ نمی‌کند.

سید حسین رضویان، عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: اگر بتوانیم زودتر از موعد مقرر کار بهسازی را پیش ببریم، یقینا برای استان گیلان افتخار بزرگی خواهد بود و مشکل مردم منطقه سراوان هم سریعتر برطرف می‌شود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه و در حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت قرارداد بهسازی لندفیل سراوان منعقد شد.

انتهای پیام/1301