دانشمند: عدم ارائه درست دین موجب ایجاد دوقطبی‌ها و شبهات فراوان شده است

سخنران مذهبی با بیان اینکه عدم ارائه درست دین موجب ایجاد دوقطبی‌ها و شبهات فراوان شده است، گفت: هرکسی در خصوص مباحثی که در آن تخصص و سررشته دارد باید سخن بگوید.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی دانشمند امشب در مسجد امام موسی بن جعفر(ع) با بیان اینکه افراد باید هم‌سو با تخصص خود صحبت کنند، اظهار کرد: هرکسی در خصوص مباحثی که در آن تخصص و سررشته دارد باید سخن بگوید، کسی نباید فکر کند در تمامی امور می‌تواند اظهار نظر کند.

وی با بیان اینکه اگر عده‌ای کم‌حجاب هستند، بی‌دین نیستند، گفت: همین گونه از افراد در شب‌های قدر قرآن بر سر گذاشته و به پهنای صورت اشک می‌ریزند، این بدحجابی و کم‌حجابی‌ها کم کاری ما و پرکاری دشمن است.

این سخنران مذهبی با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین (ع) مبنی بر اینکه نباید فریب عنوان‌های شیک و اصطلاحات مدرن را خورد، افزود: دشمن گاهی خوب را بد و بد را خوب جلوه می‌دهد و آن گونه طراحی می‌کند که قابل باور باشد.

دانشمند با تأکید بر اینکه باید با مسؤول خائن به شدت برخورد شود، بیان کرد: برخی با عناوین مختلف از راه امام و ولایت فقیه فاصله گرفته و به خود عنوان‌های پر زرق و برق داده‌اند اما آیا بر اساس همان عناوین عمل می‌کنند؟

وی با اشاره به اینکه در جامعه چپ و راست و اصولگرا و اصلاح‌طلب نداریم، تصریح کرد: بعضی از این عناوین فقط شعار و حرف است اما وقتی به عمل می‌رسد خودشان نیاز به اصلاح دارند، گاهی دم از تحکیم وحدت می‌زنند اما عامل اختلاف هستند، گاهی دم از پُست می‌زنند اما زمان عمل که می‌رسد خودشان پَست می‌شوند، نباید اجازه دهیم این تیترهای پر رنگ و لعاب فریبمان دهد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برخی از این افراد و گروه‌ها در مقابل چشم مردم بر سر و کله هم می‌زنند اما پشت پرده و‌ پشت چشم‌های مردم با هم خوب هستند، افزود: برخی از این اداها فقط برای تشویش اذهان مردم است، این افراد با خون شهدا بازی در می‌آورند و با کلمات شیک و مدرن برای خودشان دکان باز می‌کنند.

دانشمند با تأکید بر اینکه باید به رزومه اشخاص نگاه کرد نه به شعار و حرف‌های توخالی آنان بیان کرد: رهبر انقلاب به همین دلیل از لفظ انقلابی و غیرانقلابی استفاده کردند، در این صورت قومیت و احزاب فرقی نمی‌کند بلکه اصول است که اهمیت دارد، تا اگر دانش‌آموز باشد حسین فهمیده شود، اگر دانشجو باشد احمدی روشن و اگر سرباز است حججی شود، چرا که اصول او بر اساس انقلاب است.

وی با بیان اینکه دلیل محبوبیت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی این بود که تربیت شده قرآن و عترت بود و بر انسانیت تأکید داشت، افزود: امروز جوانان ما که بخش اندکی از آنان که ما نیز برای آنان نگران هستیم، پر از شبهه و شایعه هستند نیازمند دیده شدند هستند و هیئتی‌ها باید یکبار دیگر اعتقادات خود را حجامت کنند، باید ببینند قرآن و عترت چه می‌گوید تا در این موارد بتوانند پاسخگوی شبهات جوانان باشند.

این سخنران مذهبی با بیان اینکه عدم ارائه درست دین موجب ایجاد دوقطبی‌ها و شبهات فراوان شده است، تصریح کرد: در خصوص امام حسین (ع) نیز برخی دچار اشتباه شده و گویی یک حسین دیگر برای خود ساخته‌اند، در حالی که حرف نخست امام در کربلا «حق‌الناس» است، متأسفانه برخی حتی تشیع را درست درک نکرده‌اند و این به دلیل عدم ارائه درست اصول و مبانی است.

دانشمند با تأکید بر اینکه نباید برای دریافت علم به مرزهای جغرافیایی نگاه کرد، افزود: حضرت علی (ع) نیز در این خصوص فرموده‌اند که «اُنظُر إلَی ما قالَ وَ لا تَنظُر إِلَی مَن قالَ» نگاه کنید به آنچه می‌گوید و نگاه نکنید به کسی که می‌گوید.

وی با بیان اینکه در روضه‌های محرم و مراسمات مذهبی نباید تنها از گودال قتگاه مداحی کرد، گفت: باید کل سیره اهل بیت(ع) و سال‌های عمر و زندگی امام حسین (ع) را تشریح کرد، کمی از گودال قتگاه بیرون بیایید و از ۵۸ سال عمر امام حسین (ع) برای مردم بگویید.

انتهای پیام/1301