مدیرعامل باشگاه سپیدرود: تا دیر نشده به کمک سپیدرود بزرگ بیایید!

به گفته مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت وضعیت این روزهای ارتش سرخ گیلان بحرانی است و تا دیر نشده باید به کمک سپیدرود بیایند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ اسماعیل شاد مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت در پایان هفته ششم لیگ دسته دوم ایران در گزارشی به مسئولین، اصحاب رسانه و هواداران، وضعیت این روزهای ارتش سرخ گیلان را بحرانی دانست و خواهان حمایت همه جانبه مسئولان سیاسی، ورزشی و اجتماعی استان گیلان و کلانشهر رشت از قدیمی ترین تیم استان گیلان شد.

مشروح صحبت‌های مدیرعامل باشکاه سپیدرود را در زیر ملاحظه می‌فرمایید:

در ۹ ماه گذشته که به عنوان یک سرباز در خدمت مجموعه سپیدرود هستم با آماده کردن امکانات اولیه مناسب همچون زمین تمرین اختصاصی و سالن سرپوشیده، انتخاب سرمربی و کادرمربیان و بازیکنان خوب و در شان یک تیم مدعی، وسایل تمرین و لجستیکی قابل قبول زودتر از تمام تیم های لیگ دویی و حتی لیگ یکی تمرینات را آغاز کردیم و موفق شدیم با اردوی آماده سازی مناسب و امکانات در شان سپیدرود بزرگ کار را به صورت حرفه ای انجام دهیم.

این اتفاقات با کمک و همراهی مالکی روی داد که یک سال پیش به سپیدرود آمد و در این مدت دست تنها و با کمترین حمایت از سوی مسئولین تا آنجا که از دستش بر می آمد برای تیم اول شهرش هزینه کرد. اما باشگاهداری حرفه ای یک کار گروهی و فراتر از توان یک شخص با بودجه خصوصی است آن هم در فوتبالی که ۹۰ درصد تیم های آن از لیگ برتر تا دسته سوم مستقیم یا غیر مستقیم دست در جیب دولت دارند.

تا امروز بیش از ۳۰ نفر از طلبکارانی که میراث دوران بد مالکیتی و بی مالکیتی گذشتگان و بر جای مانده از چندین سال قبل بود توسط مالک تسویه شد و آنهایی که در آن روزها کنار سپیدرود عکس می گرفتند و در پیست تارتان عضدی و سردارجنگل دور افتخار می زدند پس از اینکه به وظیفه خود مبنی بر رهنمون سازی سپیدرود از لیگ برتر به دسته دوم عمل کردند محو شدند و البته همچنان از بیرون سایر طلبکاران را تحریک می کنند تا با شکایت های خود برای سپیدرود مشکل درست کنند.

اینکه تا امروز بخشی از تعهدات خود را نتوانستیم عملی کنیم گیر کردن در باتلاق همین بدهکاری های پیشین است که گریبان ما را گرفته است و در همین فصل جدید تا امروز بیش از ۸۰۰ میلیون تومان از این بدهی ها برای باز کردن پنجره نقل و انتقالات پرداخت شده و بدهی به خود فدراسیون هم که طی سال ها پرداخت نمی شد هم تسویه شده است.

در این مدت اغلب وعده وعیدهای مسئولین در مورد کمک به مالک سپیدرود عملی نشد و کار را برای ایشان که با تکیه بر سرمایه شخصی دل به دریا زدند و وارد کارزار شدند سخت کرده است و به همین سبب انجام تعهدات مالک که برخی از آنها بر اعتماد به کمک های مسئولین بنا گذاشته بود مدتی است که در سپیدرود متوقف شده است.

سپیدرود در گیلان و رشت با زندگی مردم عجین شده است و این شعار زیبا که می گوید “اگر سپیدرود بخشکد ماهی ها می میرند” هشداری است به مسئولین که بیایند و از خشکیدن این عشق بی پایان جلوگیری کنند. نماینده های شهر رشت به مانند همکارانشان در شهرهای دیگر کشور که تمام قد در کنار تیم های ورزشی محبوب شهرشان ایستاده اند باید به سپیدرود با ۵۴ سال قدمت و ریشه و عشق همراهی کنند و این اتفاق کار سخت و غیرممکنی نیست که تا امروز به جز یک نماینده هرگز دستی برای یاری به کمک ما نیامده است.

به جز مهندس کوچکی نژاد که دراین مدت همراهی مان کردند و در حد توان کنارمان ماندند سایر دوستان ظاهرا دغدغه جوانان و ورزش و حمایت از یک تیم پرهوادار و ریشه دار را ندارند و احتمالا یادشان رفته است که همین مردم و جوانان آنها را به مجلس فرستاده اند و حالا حق دارند تا از شما بخواهند که به تیم ریشه دار و پرهوادار شهرشان که یک برند غیرقابل انکار در کشور است کمک کنند که متاسفانه تا امروز برگزاری جلسات متعدد با این دوستان در حالی که می دانیم بضاعت کمک کردن را دارند، بی نتیجه مانده است.

یاوران ما در این روزهای سخت بسیار اندک بودند و انگشت شمار که می توان به مدیرکل محترم ورزش و جوانان که در اندازه توان کنارمان بودند، هیات فوتبال تاجایی که دستش باز بود کمک کردند و شهردار محترم و ریاست و اعضای محترم شورای شهر که بیشتر از سایرین دست ما را گرفتند و صد البته از ایشان می خواهیم که کنار این هویت ۵۴ ساله همچنان بمانند، دیگر کمتر کسی سراغی از سپیدرود گرفت.

تیم امسال سپیدرود بسیار منسجم و حرفه ای بسته شده و بدون شک از لحاظ فنی و شخصیتی یکی از بهترین تیم های لیگ دسته دوم و حتی دسته اول است که با اندکی توجه می تواند به دسته اول صعود کند و با کمی تقویت در فصل آتی یکی از تیم های مدعی لیگ دسته اول باشد و دل مردم یک شهر و استان را شاد نماید.

اما تنها بودن و تنها ادامه دادن در این روزهای سخت اقتصادی کاری بس دشوار و شاید نشد باشد و نمی شود دست تنها این کشتی را در طوفان حوادث به ساحل آرامش و موفقیت و گذر از فراموشخانه لیگ دسته دوم رهنمون ساخت و اگر ما نتوانیم به تعهدات خود عمل نماییم متاسفانه شاکله این تیم دوست داشتنی از هم می پاشد و اگر وارد بحران شود دیگر هیچ نوشدارویی نمی تواند دوایش کند.

سپیدرود یک عشق قدیمی و کهن و میراث گذشتگان یک شهر است که متاسفانه هیچ سرمایه ای به جز نام و برندش ندارد که طنز تلخ آنجاست که فردی برندش را هم مصادره کرده است! امروز در این روزهای سخت و تلخ دست نیاز دراز می کنیم به سوی تمام کسانی که قدرتش را دارند و می توانند کمک مان کنند و تا امروز از قدرت شان برای کمک به مردم و تیم شهرشان استفاده نکرده اند.

لطفا تا دیر نشده به کمک سپیدرود بزرگ بیایید و به جای سیاسی کاری به عشق قدیمی مردمان شهرباران های نخ بار نقره ای کمک کنید.

انتهای پیام/1301