امام‌جمعه رشت: آل سعود همان شیطان مجسم است

به گفته خطیب جمعه رشت لحظه‌ای نباید از مکر و حیله دشمن غافل ماند، در نهاد و سرشت آمریکا کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی موج می‌زند، اصلا آمریکا یعنی شیطان، آل سعود یعنی شیطان مجسم، اینها فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص نظام استکبار است.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با اشاره به اینکه قرآن بر زندگی انسا‌ ها سایه افکنده است، اظهار کرد: قرآن در سینه مردم مسلمان عجین شده است و این امر موجب خشم دشمنان اسلام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از حقوق اولاد بر پدر و مادر این است که تلاوت قرآن را به آنان تعلیم دهند، افزود: در نهج‌البلاغه امیرالمومنین در حکمت ۳۹۹ چندین وظیفه برای پدران و مادران بیان کرده‌اند که مهمترین آنان آموزش قرآن کریم به آنان است.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه قرآن و تعلیمات آن جزو وظایف پدر و مادر است، گفت: شیخ صدوق می‌فرمایند کسی که در جوانی‌اش قرآن را فرابگیرد، نورانیت قرآن با گوشت و خون او عجین خواهد شد.

فلاحتی با اشاره به حوادث ۱۳ آبان ۱۳۴۳ تصریح کرد: در این روز رهبر کبیر انقلاب را به ترکیه تبعید کردند و ایشان در غربت دنیای اسلام و انقلاب اسلامی را رهبری کردند و در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ نیز جمعی از دانشجویان رژیم منحوس پهلوی را به خاک و خون کشیدند و در روز ۱۳ آبان سال بعد نیز لانه جاسوسی را به تسخیر خود درآوردند و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گرفت.

وی با بیان اینکه نباید تصور کنیم که دشمن از ایران و اسلام دست برداشته، گفت: لحظه‌ای نباید از مکر و حیله دشمن غافل ماند، در نهاد و سرشت آمریکا کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی موج می‌زند، اصلا آمریکا یعنی شیطان، آل سعود یعنی شیطان مجسم، اینها فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص نظام استکبار است.

امام‌جمعه رشت نمود نظام سلطه را رژیم آمریکا دانست و گفت: حضور مردم گیلان در راهپیمایی‌ها یعنی استمرار راه شهدا، قدرت و استقلال و اظهار هویتی اسلامی به رژیم‌های استکباری و دشمنان که بدانند مردم پشت نظام خود ایستاده‌اند.

فلاحتی با بیان اینکه در جنگ هشت ساله تنها در بخشی از مرزهای جغرافیایی جنگ داشتیم، افزود: امروز دشمن این جنگ و منازعات را به داخل کشور کشانده اما دشمن در حال خودزنی است چرا که ذلتی دیگر برای خود رقم زدند.

وی با اشاره به هجمه‌های قوی و میدانی که وارد میدان جنگ امروزه شده است، بیان کرد: جمهوری اسلامی به فرماندهی حاج قاسم اجازه نداد که سوریه سقوط کند، دشمن می‌خواست برنامه سوریه را در ایران نیز عملیاتی کند اما چون نتوانست از طریق جنگ سخت به ایران صدمه بزند برنامه‌های دیگری را برای به چالش کشیدن نظام اسلامی طراحی کرد.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه بصیرت لازمه مقابله با برنامه‌های دشمن برا مقابله با نظام اسلامی ایران است، افزود: اینکه آمریکا در شرایط امروز ایران چنین حرکتی کردند این بود که در روز نخست دولت سیزدهم در پیشگاه ملت سوگند خورد که من آرمان‌ها و اهداف ایران را به هیچ کشور خارجی گره نمی‌زنم و نگاه به داخل و جوانان این مرز و بوم دارم، اینجا بود که دشمن دانست دوباره انقلاب به ابتدای خود بازگشت.

فلاحتی با قیاس دولت سیزدهم و دولت‌های گذشته گفت: بسیاری از عقب ماندگی‌های ما نگاه به خارج بود، خصوصاً در دولت قبل که سرسپرده نسبت به غرب بود  و نسبت به ظرفیت‌های داخلی و جوانان بی‌اهمیت بود.

وی با اشاره به رشد و شکوفایی ایران در یک سال اخیر که دشمنان ایران اسلامی را خشمگین کرده، تصریح کرد: این رشد و توانمندی برای غرب غیرقابل تحمل است، دولت جمهوری اسلامی در دوران تحریم وانفسای اقتصادی، دارویی و در زمان کرونا اقدامات قابل توجهی داشت که رتبه نخست دنیا را در حوزه واکسن کرونا کسب کرد و ۱۵ کشور جهان طالب واکسن‌های ایران شدند.

امام جمعه رشت با اشاره به موفقیت‌های دولت سیزدهم در حوزه برق رسانی در مدت کوتاه خدمت خود گفت: امروزه جمهوری اسلامی با قدرت در حوزه صادرات نفت فعالیت‌ می‌کند و جلوی بسیاری از افزایش قیمت‌ها خصوصاً در قیمت دلار را گرفته است، این موارد است که موجب خشم منافقین داخلی و خارجی شده است.

فلاحتی با اشاره به اینکه چند عامل آمریکا و رژیم صهیونیستی را به شدت عصبانی می‌کند، افزود: نخستین مورد مشکلات سیاسی داخلی این رژیم‌هاست، این‌ها مشکلات خود را نمی‌گویند، مشکلات گوناگونی دارند که فرافکنی می‌کنند، شکست سیطره جهانی ایالات متحده و اخراج ذلیلانه در غرب آسیا و عجز در برابر قدرت.های بزرگ جهانی از دیگر مواردی است که موجب خشم آنان شده است.

وی با اشاره به عقب‌ماندگی‌های آمریکا در برابر دو رقیب خود، چین و روسیه گفت: عمده‌ترین فرافکنی آنان این است که تمامی نگاه‌های خود را معطوف به ایران اسلامی کرده‌اند تا چراغ دولت‌های مسلمان همسایه که ایران است را خاموش کنند اما به همین خیال خواهند ماند.

امام‌جمعه رشت با محکوم کردن حادثه تروریستی شاهچراغ بیان کرد: ما شهدای بسیاری را این روزها تقدیم کردیم و این امر قلب همه ما را به درد آورده است، جمهوری اسلامی قدرتمندتر شده و این امر به دلیل خون‌های پاکی است که برا حراست از ایران اسلامی خود را فدا کردند و ایستادند تا انقلاب اسلامی پابرجا بماند.

انتهای پیام/1301