آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر سردار جنگل/ اسامی برگزیدگان + عکس

آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر سردار جنگل با اجرای سعید بیابانکی و شعر خوانی اساتید برجسته کشوری همچون محمدکاظم کاظمی، ناصر فیض و نیز شاعران برگزیده، در تالار مرکزی رشت و معرفی برگزیدگان کنگره ملی شعر سردار جنگل در رشت برگزار شد.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت؛ آیین اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر سردار جنگل چهارشنبه‌شب 11 آبان‌ماه 1401 با اجرای سعید بیابانکی و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و دبیر کنگره بین‌المللی شهید میرزا کوچک و نیز شعر خوانی اساتید برجسته کشوری همچون محمدکاظم کاظمی، ناصر فیض و نیز شاعران برگزیده، در تالار مرکزی رشت برگزار و برگزیدگان این کنگره ملی تجلیل شدند.

در بخش بومی؛ معصومه اپروز و محمد اقدامی نفرات اول و سید جلال قریشی نفر دوم شدند و عماد آل کثیر و ناصر دوستی نیز در این بخش تقدیر شدند.

در بخش شعر آزاد؛ ریحانه جهانی نفر اول و مجتبی صفدری و سجاد حقیقت‌شناس در این بخش تقدیر شدند.

در بخش شعر کلاسیک؛ حسین خزائی نفر اول، عبدالرضا کوهمال جهرمی نفر دوم و ایوب پرندآور نفر سوم، معرفی و محمدجواد الهی پور در این بخش تقدیر شد.

در بخش شعر کودک و نوجوان نیز قاسم بای نفر اول، منیره هاشمی نفر دوم و فاطمه نقی زاده نفر سوم شدند.

همچنین در بخش ترانه رضا نیکوکار به‌عنوان نفر اول معرفی و از حسین صبح خیز نیز در این بخش تقدیر شد.

پیش از برگزاری مراسم معرفی و تجلیل از تقدیرشدگان؛ از خانواده شهید ناصر پیروی رئیس فقید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماسال که در حین انجام‌وظیفه و قبول مسئولیت حفظ و صیانت از عرصه طبیعی، توسط سودجویان و آزمندان سرمایه‌های ملی ایران اسلامی به شهادت رسید، تجلیل به عمل آمد.

همچنین از کتاب نهضت جنگل در شعر معاصران و منتخب آثار نخستین کنگره ملی شعر سردار جنگل تحت عنوان ” بیدار مثل جنگل ” رونمایی شد.

کنگره ملی شعر سردار جنگل از سری برنامه‌های کنگره بین‌المللی میرزا کوچک در سال 1401 است.

انتهای پیام/1301