پست ٦٣/٢٠ کیلوولت ضیابر در دهه فجر ١٤٠١ به بهره‌برداری می‌رسد

معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان در بازدید جمعی از خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان گیلان، از پروژه در حال احداث پست ٦٣. ٢٠ کیلوولت ضیابر گفت: پست ٦٣/٢٠ کیلوولت ضیابر در دهه فجر ١٤٠١ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مجله خبری تپور، محمد افتخاری مدیر مجری طرح پست‌های معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان در جریان بازدید خبرنگاران از این پست، گفت : با آغاز مطالعات اولیه پروژه احداث پست ٦٣/٢٠ کیلوولت ضیابر در سال ٩٩، عملیات اجرایی پست در خردادماه سال ١٤٠٠ شروع شد.

وی با بین اینکه به علت شرایط خاص استان گیلان، قیمت بالای زمین، کشاورزی بودن زمین‌ها و…، انتخاب زمین در استان بسیار سخت و دشوار می‌باشد، گفت: علاوه بر این شرایط ده‌گانه انتخاب زمین برای احداث پست، محدودیت‌های خاص و بسیاری را در انتخاب زمین ایجاد می‌کند.

به گفته مدیر مجری طرح پست‌های معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان پست ٦٣/٢٠ کیلوولت ضیابر با پیشرفت فیزیکی ٦۵ درصدی، با ظرفیت٣٠ مگاولت آمپر با هدف تامین برق مطمئن و پایدار واحد‌های صنعتی واقع در شهر ضیابر، مناطق شهری و نواحی اطراف آن، در صورت تامین به موقع نقدینگی در اواخر سال‌جاری آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی با برشمردن جزئیات فنی پست، بیان کرد: این پست در فاز اول دارای دو دستگاه ترانسفورماتور به‌صورت بانک با مجموع قدرت ٣٠ مگاولت آمپر (١۵*٢ مگاولت آمپر) در سطح ولتاژ ٦٣ کیلوولت و یک فیدر ورودی ٢٠ کیلوولت و ٤ فیدر خروجی ٢٠ کیلوولت می‌باشد.

مدیر مجری طرح پست‌ها با بیان اینکهدر فاز بعدی و در صورت نیاز منطقه، قابلیت افزایش تا ١٠٠ مگاولت آمپر برای این پست در نظر گرفته شده است، افزود: این پروژه بر اساس ابتکار شرکت در راستای شناسایی، امکان‌سنجی و ارائه الگو به ‌منظور جابجایی تجهیزات در جهت بهره‌وری اقتصادی اجرا شده است و ترانس‌های این پست از موجودی انبار شرکت می‌باشد.

‌انتهای پیام/1301