تمام مشکلات شهرستان ماسال درپشت طبیعت بکر آن پنهان شده استچ

نشست صمیمانه فرماندارشهرستان ماسال بامدیرکل آبفای گیلان جهت بررسی مشکلات این شهرستان انجام شد.

به گزارش خبرنگار تپور از ماسال غلامرضا گیل‌چالانی فرماندار ماسال در این نشست که روز پنج شنبه ۱۴مهرماه۱۴۰۱ در دفتر کار ایشان برگزار شد با اشاره به اینکه شهرستان در حوزه های زیرساختی آب و برق و راه، دچار مشکلات زیادی است اظهار کرد: حجم عظیمی از کمبود ها و نارضایتی ها از گذشته انباشته شده و با توجه به اینکه دولت مردمی درراس کار است باید این مشکلات مرتفع گردد.

وی با اشاره به عدم وجود آب شرب در برخی از روستاها و وجود مشکل آبرسانی در فصول گرما و همچنین وجود شبکه فرسوده در شهرستان مستلزم اقدام جهادی در این حوزه است و پس از گذشت ۴۳ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی قابل قبول نیست که این مردم درالویت های اولیه زندگی مشکل داشته باشند.

فرماندار ماسال در این نشست بااشاره به موضوع فاضلاب شهری بر لزوم تسریع در اجرا وبهره برداری پروژه پکیچ تصفیه فاضلاب شهری ماسال تاکید کرد.

وی گفت: شهرستان ماسال پلان کوچکی از استان گیلان است و تمام مشکلات در پشت طبیعت بکر این شهرستان نهان شده است.

فرماندار ماسال بر لزوم تسریع در تجهیزو ترمیم شبکه های آبرسانی شهرستان و برخی از روستاها که با مشکل عدیده ای روبرو هستند تاکید نمود.

مدیرعامل آبفای استان نیز در این نشست اظهار کرد: ماسال در طرح ملی شبکه فاضلاب تالش رضوانشهر و ماسال است که به طور کامل مشکلات فاضلاب شهرستان مرتفع خواهد شد که حمایت نماینده مردم تالش،رضوانشهر و ماسال و استاندار محترم در اعتبارات ملی را میطلبد.

مازیار علی پور با اشاره به اینکه استان گیلان دومین استان محروم از لحاظ منابع آبی در سطح کشور است گفت: ۷ روستای ماسال فاقد شبکه آبرسانی است و ۲۳ روستای شهرستان ماسال برای محرومیت زدایی آب رسانی و آبدار شدن در حال اجرای است.

مدیرکل آبفای استان گفت: بودجه استانی در مقابل محرومیت آن بسیار ناچیز است و در صورت تخصیص هم جوابگوی این همه مطالبات و مشکلات نخواهد بود.

وی با ابراز امیدواری از اجرای طرح محرومیت زدایی روستاهای فاقد شبکه آبرسانی خبرداد و افزود: ۲۳ روستا نیاز به بروز رسانی تجهیزات و احداث ایستگاههای پمپاژ و ۷ روستای فاقد شبکه آبرسانی شهرستان ماسال با الویت بندی در اسرع وقت از آب شرب برخوردار و آبدار خواهند شد.

گزارش: مینارضائی

انتهای پیام/۱۳۰۳