آزادسازی خرمشهر تجلی پیروزی قدرت ایمان بر قدرت نظامی بود

به گفته‌ی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان عمليات بيت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر تجلی پيروزی قدرت ايمان و ارزش‌های الهی بر قدرت نظامی و نماد مقاومت شجاعانه ملت ايران برابر دشمنان نظام و انقلاب است.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، پیش از ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین احسان‌الله محمدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با حضور در فرمانداری شهرستان رشت با دکتر کیا عاشوری، سرپرست فرمانداری رشت دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در این دیدار با تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه(ص) و دهه‌ی کرامت، اظهار کردند: حجاب یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها در دین مبین اسلام است که به بانوان اجازه می‌دهد با حفظ جایگاه انسانی خود در فعالیت‌های مختلف اجتماعی نقشی موثر و سازنده داشته باشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره نسبت به حجاب تاکیدات و توصیه‌هایی دارند، تصریح کردند: همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند بی‌حجابی یک حرام سیاسی و حرام شرعی است و آن چه که حرام شرعی است نباید به صورت آشکار در کشور انجام پذیرد. خداوند نه تنها بانوان را به خانه‌نشینی و عزلت‌گزینی امر نفرموده بلکه از حضور بانوان در اجتماع استقبال کرده است، اما حضور آنان را مشروط به رعایت حدومرز میان زن و مرد و به عبارتی دیگر همان حجاب در رفتار، گفتار و پوشش می‌داند.

ایشان با اشاره به کتاب “مسئله حجاب” از شهید مطهری، خاطرنشان کردند: حجاب در اسلام از یک مسئله‌ی می‌گیرد و اسلام می‌خواهد آنچه که تنها مربوط به روابط زن و شوهری است را به محیط خانوادگی و در کادر ازدواج اختصاص دهد و اجتماع منحصرا مربوط به کار و فعالیت اجتماعی در چهارچوب قوانین انسانی و اسلامی باشد، برخلاف سیستم غربی عصر حاضر که کار و فعالیت را با رذائل اخلاقی به هم می‌آمیزد، اسلام می‌خواهد این دو محیط را کاملا از هم جدا کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در ادامه با اشاره به واقعه‌ی سوم خرداد سال ۱۳۶۱، بیان کردند: مردم دلیر خرمشهر از نخستین روز جنگ تحمیلی مقاومت جانانه‌ای در دفاع از این شهر داشتند و پس از آن رزمندگان اسلام در قالب عملیات گسترده و پیچیده بیت‌المقدس، خرمشهر را آزاد کردند تا بر همگان ثابت شود که خرمشهر قطعه‌ای جدا ناپذیر از خاک میهن اسلامی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه مقاومت خرمشهر به مسئولان و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران یادآوری کرد که هرگونه تردید و سستی در مقابله با دشمن، پذیرفتنی نیست، افزودند: عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر تجلی پیروزی قدرت ایمان و ارزش‌های الهی بر قدرت نظامی و نماد مقاومت شجاعانه ملت ایران در برابر زیاده خواهی دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب است.

ایشان در پایان با تاکید بر اینکه خرمشهر برای ملت ما تنها یک شهر نیست، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است، بیان کردند: اکنون با گذشت چهار دهه از آن دوران به یاد ماندنی، همواره باید تجدید خاطره گردد تا ابتدا چنین فرهنگ ایثار و مقاومتی برای نسل‌های بعدی نیز تداعی و آموزنده باشد و همچنین عبرت برای تمامی متجاوزان و جهان‌خواران و در راس آن استکبار جهانی و ایادی پلیدشان باشد تا هرگز چنین هدف شومی را در اذهانشان تداعی نکنند.

انتهای پیام/۱۳۰۳