۵۰۰ هزار شغل توسط کمیته امداد در کشور ایجاد می‌شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی از ایجاد ۵۰۰ هزار شغل توسط این نهاد در سال جدید خبر داد و گفت: مقرر شد در سال جدید ۵۰۰ هزار شغل که ۵۰ درصد آن شامل مددجویان و مابقی برای سایر افراد است ایجاد شود.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، سید مرتضی بختیاری ظهر امروز در مراسم جشن خودکفایی پنج هزار طرح اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه توانمندسازی این نهاد یکی از تاکیدات رهبری می‌باشد، اظهار کرد: رهبر انقلاب در فرمایشات خود از کمیته امداد امام خمینی (ره) درخواست کردند تا  با پی‌ریزی اقداماتی، توانمندسازی در راستای ایجاد درآمد با ثبات را در صدر کارها قرار دهد.

وی اولویت نخست کمیته امداد امام خمینی را توانمندسازی مددجویان در حوزه‌های مختلف برشمرد و گفت: توانمندسازی مددجویان در سه بعد اشتغال، مسکن و فرهنگ‌سازی، برای خود اکتفایی بوده و در این خصوص اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از تصویب ایجاد ۵۰۰ هزار اشتغال برای سال ۱۴۰۲ توسط این نهاد خبر داد و افزود: با تلاش‌های انجام شده مقرر شد در سال جدید هم مجدداً ۵۰۰ هزار شغل که ۵۰ درصد آن شامل مددجویان و مابقی برای سایر افراد است ایجاد شود.

بختیاری با تاکید بر لزوم توجه به تولید انواع محصولات کشاورزی توسط مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: یک سوم تولید پیله ابریشم کشور بر عهده کمیته امداد است به طوری که ۷۰۰ تن پیله‌تر توسط جامعه هدف کمیته امداد تولید شد.

وی با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی در راستای ایجاد اشتغال پایدار خانگی در کشور افزود: بیش از ۵۰ درصد بانوان سرپرست خانوار هستند لذا اولویت ما این است که اشتغال را به خانه برده تا مادر بودن تحت شعاع شغل قرار نگیرد.

انتهای پیام/۱۳۰۳