کنایه مدیرکل سازمان تبلیغات گیلان به وزیر ارشاد

به گفته مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، اگر مانند رنگ‌بندی کرونایی مناطق شیوع، رصدی نسبت به ویروس خانمان سوز بی‌حیایی و بی تقوایی اتفاق می‌افتاد شاید وزیر ارشاد برای نشاط اجتماعی و درک ماه رمضان پیشنهاد برگزاری کنسرت موسیقی را نمی‌داد.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به تقارن سال نوی طبیعت و سال نوی معنویت اظهار کرد: به میمنت و مبارکی این تقارن ملت ایران و مسلمین جهان سال بسیار خوب و پر برکتی خواهند داشت و اوج این برکت را شاهد ظهور خانم‌الاوصیا باشیم.

وی با بیان اینکه آرزوی ظهور همان آرزوی این است که نوع بشر و انسان به کمال لازم و رشد شایسته نائل شود، گفت: ماه رمضان امسال با نوروز همراه شد و انتظار می‌رود که امسال شاهد معنویت و رشد بیشتر باشیم گرچه همیشه برای سیر کمال انسان مختار موانع وجود داشته است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه پیروی یأس و ناامیدی هویت و اقتدار یک ملت را به زوال و ضعف می‌کشاند، تصریح کرد: پذیرفته نیست که ما آنقدر مشغول طبیعت و جسممان باشیم اما دغدغه‌ای برای سلامت روح و روان جامعه نداشته باشیم، با شیوع کرونا تمام جهان احساس خطر کردند و در کشور ما رصد لحظه به لحظه آسیب این ویروس در رسانه‌های مجازی، مکتوب و تصویری انعکاس و پیگیری ویژه می‌شد و همچنان این رصد ادامه دارد اما کاش می‌شد عواقب شیوع ویروس بی‌حیایی، بی‌غیرتی و ناامیدی در جامعه را رصد و انعکاس داد.

مهدوی با تأکید بر اینکه رصد این عوامل برای سلامت خود، خانواده و فرزندان ضروری است، بیان کرد: چطور پیش از شیوع کرونا کار ایجابی که تولید واکسن بود اتفاق افتاد بسیاری از مقررات سلبی با اعمال قدرت انجام شد مانند فاصله گذاری اجتماعی، اما نسبت به ویروس مرگ آفرین و فسادزا و تمدن سوز همچون ویروس بی‌حیایی حساسیت ویژه شکل نگرفت؟

وی با تأکید بر اینکه اگر ویروس بی‌حیایی زنان و مردان یک جامعه را بگیرد رابطه بسیار مستقیمی با رشد نرخ آسیب‌های اجتماعی دارد، گفت: اضمحلال نیرو و قوای محرکه جامعه یعنی جوانان از دیگر عواملی است که با بروز ویروس بی‌حیایی در جامعه شکل می‌گرفت، ای کاش ستادی همچون مقابله با ستاد کرونا، ستادی برای مقابله با این مقوله در کشور شکل می‌گرفت.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان ماه مبارک رمضان را فرصتی برای مقابله با بسیاری از رذایل همچون بی‌غیرتی و بی‌حیایی عنوان کرد و افزود: باید نسبت به توطئه دشمنان ایران قوی و اسلامی اعلام خطر شود، اگر مانند رنگ‌بندی کرونایی مناطق شیوع، رصدی نسبت به ویروس خانمان سوز بی‌حیایی و بی تقوایی اتفاق می‌افتاد شاید وزیر ارشاد برای نشاط اجتماعی و درک ماه رمضان پیشنهاد برگزاری کنسرت موسیقی را نمی‌داد.

مهدوی با اشاره به برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی برای استقبال از ماه مبارک رمضان گفت: با مشارکت منطقه آزاد بندرانزلی برای اقامه نماز جماعت در منطقه آزاد و برپایی جنگ شادی هدفمند و نشاط آفرین با رعایت چهارچوب‌ها و موازین شرعی برای ایجاد گفتمان و تبلیغ حیا و پاکدامنی توسط منطقه آزاد پیش بینی شده است.

وی از برگزاری مراسمات جزءخوانی قرآن در مساجد و محافل ویژه در سراسر استان در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: با بهره‌گیری از تدبر و تفسیر قرآن و استفاده از ظرفیت جلسات جزءخوانی پیش‌بینی شده حداقل ۱۰ دقیقه توسط مبلغین محترم با محوریت سوره محمد(ص) جهت جریان سازی و ساماندهی نشر خوبی‌ها انجام گیرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه کتاب تبیین با تبیان تألیف آقای راجی به شبکه مبلغین و مفسرین معرفی می‌شود، تصریح کرد: این امر به منظور استفاده مبلغین در سخنرانی‌ها و در بیان تدبرات قرآنی از مفاد این کتاب در نظر گرفته شده و امسال سوره مبنایی که بر آن اساس تفسیر و تدبر و مسابقات قرآنی انجام می‌شود سوره محمد (ص) خواهد بود.

مهدوی از هیئت امنای مساجد خواست تا با توجه به تقارن ماه عبادت با تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ مساجد به خصوص مساجد روستایی حداقل یک وعده نماز جماعت و جلسات قرآنی داشته باشند، افزود: این امر به این دلیل است که در ایام تعطیلات استان گیلان از گردشگران کل ایران بلکه جهان استقبال خواهند کرد بنابراین انتظار می‌رود تمامی مساجد باز بوده خصوصاً مساجد روستایی حداقل یک وعده نماز را برگزار کنند.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۸۱ کرسی تفسیر قرآن کریم به صورت دائمی در شهرها و روستاهای گیلان برگزار شد، گفت: امیدواریم این کرسی‌ها در سال آینده افزایش یابد. ۶۲۱ مراسم جزءخوانی نیز برای ماه رمضان در استان پیش بینی شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه تا کنون ۲۴۴ جلسه خانگی قرآن برای ماه رمضان پیش بینی شده است، گفت: محافل قرآنی سیار و محله محور در کنار مزار و منازل شهدا، بوستان‌ها و پارک‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که برای ماه مبارک رمضان پیش بینی شده است‌.

مهدوی با بیان اینکه پویش حال خوب با محوریت سوره محمد(ص) برای سه رده سنی کودک، نوجوان و جوان پیش بینی شده، افزود: این پویش در قالب فیلم یا صوت کوتاه، نقاشی، کلیپ کوتاه می‌تواند حرکت و فعل خوب را نقل کند، علاقه‌مندان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *۳۱۳# برای مشترکین همراه اول و یا مراجعه به سایت www.pooyeshtelavat.ir در این پویش شرکت کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۳