سرمایه‌گذاری و جهش صادراتی دو وظیفه اصلی مناطق آزاد در بخش تولید است

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد برنامه سال ۱۴۰۲ را آماده کردن بسته‌های سرمایه گذاری به ارزش ۱۰ میلیارد دلار برای جذب سرمایه گذار اعلام کرد و گفت:‌ در مناطق آزاد ۳۵۰ بسته سرمایه گذاری فراهم شده و این فرصت‌های سرمایه‌گذاری از سوی مناطق آزاد با جدیت دنبال خواهد شد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از بندرانزلی، حجت‌الله عبدالملکی روز پنجشنبه در نشست شورای معاونین سازمان منطقه آزاد انزلی در سالن جلسات سازمان با اشاره به آماده شدن بسته‌های سرمایه گذاری به ارزش ۱۰ میلیارد دلار  برای جذب سرمایه گذار اظهار کرد: سرمایه گذاری عنصر اصلی و اولیه تولید است به همین منظور در مناطق آزاد ۳۵۰ بسته سرمایه گذاری فراهم شده است.

به گفته مشاور رئیس‌جمهور این فرصت‌های سرمایه‌گذاری از سوی مناطق آزاد با جدیت دنبال خواهد شد و به زودی مرحله دوم آماده‌سازی ۵۰ بسته سرمایه‌گذاری بعدی در مناطق آزاد هفت‌گانه کشور تا اواخر خرداد انجام خواهد شد.

عبدالملکی کامل‌ترین بسته‌های سرمایه‌گذاری را در سال ۱۴۰۱ را متعلق به منطقه آزاد انزلی عنوان کرد و گفت: امسال بازاریابی و سرمایه‌گذاری در سطح بین‌المللی و خارجی کشور در حوزه مناطق آزاد به طور جدی دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال ۱۴۰۲ مقام معظم رهبری، بیان کرد: رشد اقتصادی و مهار تورم که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار امسال اعلام شد دو مقوله مکمل هم بوده و نظریه های سنتی اقتصادی که در گذشته تورم را موجب رونق اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری می دانستند نفی می کند.

به گفته دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد، اقتصاد دانان امروزی معتقدند در شرایط تورمی رشد اقتصادی کاهش می یابد، بازارهای مالی مانند طلا و ارز رشد فزاینده ای می کنند و سرمایه به آن سمت جذب و تولید دچار رکود می شود لذا نظریه مدرن تورم را موجب رکود اقتصادی می داند و برای افزایش تولید باید تورم را مهار کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳