خانواده‌های دارای ۴ فرزند و بیشتر زمین یا واحد مسکونی می‌گیرند

با تصویب مجلس شورای اسلامی، وزرات راه و شهرسازی مکلف به اختصاص یک قطعه زمین یا واحد مسکونی به‌ صورت رایگان به خانواده‌های دارای چهار فرزند و بیشتر شد.

به گزارش مجله خبری تپــــور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه ۱۴ اسفند ماه) در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با اصلاح بند (ح) تبصره (۱۱) ماده واحده این لایحه درباره تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به پیشنهاد زهره سادات لاجوردی نماینده تهران موافقت کردند.

بر اساس بند (ح) تبصره (۱۱) ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲؛ به‌منظور حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، وزارت راه و شهرسازی مکلف است در سال ۱۴۰۲ یک قطعه زمین یا واحد مسکونی ‌‌به‌صورت رایگان در قالب شرایط مندرج در ماده (۴) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به خانواده‌های دارای ۴ فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال، چهار قلو و بیشتر اختصاص دهد.

زهره سادات لاجوردی نماینده تهران در توجیه این پیشنهاد خود گفت: در سال ۱۴۰۱ تنها ۱۴ مورد خانواده ۴ قلو داشته‌ایم که درصد پایینی است لذا با توجه به شرایط جمعیتی و اهمیت اجرای سیاست‌های ابلاغی باید این مشوق به خانواده‌های ۴ فرزند و بالاتر که البته فرزندان آنها زیر ۲۰ سال باشند، نیز تعلق گیرد.

در ادامه نمایندگان با بند (ط) تبصره (۱۱) ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲نیز موافقت کردند که بر اساس آن؛ وزارت راه و شهرسازی موظف است در ‌صورت ایجاد شهر جدید و یا توسعه شهرها در چهار‌چوب قوانین و مقررات مربوط نسبت به تأمین زمین برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید.

انتهای پیام/۱۳۰۳