وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

تصویب ۲.۵ همت برای خرید برنج مازاد شمال کشور

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، ۲.۵ همت برای خرید برنج مازاد شمال توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران مصوب شده است.

به گزارش مجمجله خبری تپور؛ محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در دیدار صمیمی با مدیران اتحادیه‌ها و تشکل‌های ملی کشاورزی اظهار کرد: من اعتقاد قلبی به تشکل‌ها دارم، موفقیت دولت و وزارت جهاد کشاورزی در گرو ارتباط نزدیک با تشکل‌ها است.

وی با تأکید براینکه تمام تصدی‌های مربوط به وزارتخانه باید به تشکل‌ها واگذار شود، افزود: نقش وزارت جهاد کشاورزی تنها سیاستگذاری و نظارت بر امور باشد، همچنین همراه با مسوولیت، اختیارات لازم و ابزار کار هم به تشکل‌ها داده شود.

نیکبخت با بیان اینکه تشکل‌ها باید مطالبه‌گر باشند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی پیگیر واگذاری تصدی‌ها خواهد بود اما باید گام به گام پیش برویم.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی در کشورهای توسعه یافته ۹۸ درصد از تولید محصول پس از برداشت بسته‌بندی و صادر می‌شود و صنایع تبدیلی نقش بالایی در این میان دارد که در وزارت جهاد کشاورزی متولی توسعه صنایع تبدیلی، مرکز مکانیزاسیون است.

مقام عالی وزارت با بیان اینکه ۲.۵ همت برای خرید برنج مازاد شمال توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران مصوب شده استف گفت: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰۰ هزار تن وش پنبه خرید توافقی شده است.

نیکبخت با اذعان به اینکه وزارت جهاد کشاورزی مصوبه افزایش ذخایر استراتژیک شکر تا ۵۰۰ هزار تن را از ستاد تنظیم بازار دریافت کرده است، بیان کرد: تولید محصولات با کشت قراردادی از تولید مازاد جلوگیری خواهد کرد، همچنین کالا براساس مشخصات در اختیار صنایع قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۱۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *