تاریخچه پهلوی قابلیت دفاع رسانه‌ای ندارد/ حیات اپوزسیون در گرو التماس به دشمنان انقلاب اسلامی است

لایه معاند رسانه‌های فارسی زبان بر سر پهلوی به عنوان گزینه جایگزین دچار اختلاف هستند چراکه تاریخچه آنها قابلیت دفاع رسانه‌ای نداشته و امروز حیات اپوزسیون که چیزی جز ذلت ایران را نمی‌خواهد در گرو دشمنی و التماس به دشمنان انقلاب اسلامی است و مردم دشمنی دشمنان را به خوبی درک کردند.

به گزارش مجله خبری تپـــــور، با نزدیک شدن به ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در رسانه های بیگانه تعداد و سطح برنامه ها در مورد تطهیر رژیم پهلوی بیشتر می شود و شبکه های معاند در خطوط خبری و مستندسازی ها فعال هستند اما وقتی قرار است انقلاب اسلامی را تخریب کنند باید جایگزین آن را معرفی کنند و شاهد هستیم دوباره به رژیم پهلوی باز می گردند یعنی جایگزین خاصی برای انقلاب اسلامی ندارد.

به همین منظور در برنامه «امواج شبهه» با حضور خانم سیده فاطمه شعار(تهیه کننده)، مصطفی صادقی(کارشناس مجری)، دکتر محمد قنبری(کارشناس و پژوهشگر حوزه رسانه) و دکتر مهدی رحیمی(استاد دانشگاه و کارشناس رسانه) به بررسی موضوع بررسی پروژه تطهیر رژیم پهلوی در بستر استیصال جایگزینسازی جمهوری اسلامی در اپوزسیون معاند پرداخته شد. در برنامه امواج شبهه علی اکبر غلامی مدیربخش فارس پلاس خبرگزاری فارس خط اشغال رسانه های بیگانه را مورد بررسی قرار می دهد.

تاریخچه پهلوی قابلیت دفاع رسانه ای ندارد
دکتر محمد قنبری، کارشناس و پژوهشگر حوزه رسانه پیرامون پروژه تطهیر رژیم پهلوی در بستر استیصال جایگزین‌سازی جمهوری اسلامی در اپوزسیون معاند، اظهار کرد: رسانه های معاند فارسی زبان غربی، بودجه های کلانی برای اثرگذاری بر افکار جامعه در حوزه های شناختی دارند که در اتاق های فکر تبدیل به راهبرد و تکنیک می شود.

وی با بیان اینکه با بررسی رفتارشناسی رسانه‌ای از مقطع شهریور ماه سال جاری شاهدیم بین رسانه‌های اپوزسیون سلطنت‌طلب و رسانه‌های آل سعود هم اختلاف ایجاد شده است و با روی کار آمدن پهلوی مخالف هستند، گفت: پهلوی بر اساس حوزه تاریخی و مستندات به جای مانده از آن دوران ناکارامد است و کسانی که ترمیم و بازشناسی این بحث را می کنند به ناکارآمدی پهلوی رسیدند لذا پهلوی به عنوان گزینه جایگزین دچار اختلاف در لایه معاند رسانه‌های فارسی زبان است چراکه تاریخچه آنها قابلیت دفاع رسانه ای ندارد.

پژوهشگر حوزه رسانه با تاکید بر اینکه، مسئله پهلوی و قاجار برای جهان راهبردی است چراکه ایران در نقطه استراتژیک ارتباطی قرار دارد، گفت: درگیری غرب با جمهوری اسلامی به دلیل کوتاه شدن دست بیگانگان موضوعی قدیمی است، باتوجه به اهمیت موضوع رسانه های معاند روایت اول را حتی به دروغ ارائه می دهند.

وی اسلام را دین رسانه دانست و افزود: نویسنده رسانه، خداوند متعال است و خداوند با زبان کتاب و آیات الهی با بندگان صحبت کرده است و یک سوم این کتاب به روایت گری پرداخته شده و جنبه پندآموزی برای بشر دارد، لذا تریبت نیروی رسانه ای و تقویت زیرساخت رسانه ای در حد جمهوری اسلامی صورت نگرفته است و مسئولان در حوزه ای که بد عمل می کنند مقایسه تطبیقی انجام می شود و مردم تفاوت مسئولان را متوجه می شوند.

وی ضمن تأکید بر ضرورت استفاده از قالب هنر و رسانه برای ماندگاری افزود: بر اساس رفتار رسانه های غربی در زمینه مهسا امینی، کشور دچار آسیب هایی شد و البته پس از دریافت ضربه، قدرت مردم و باور نسبت به انقلاب حرکت را به ریل اصلی بازگرداند.
حیات اپوزسیون در گرو دشمنی و التماس به دشمنان انقلاب اسلامی است

در ادامه نیز دکتر مهدی رحیمی، استاد دانشگاه و کارشناس رسانه پیرامون پروژه تطهیر رژیم پهلوی در بستر استیصال جایگزین‌سازی جمهوری اسلامی در اپوزسیون معاند گفت: رسانه های معاند دلسوز ایران نیستند و کسانی که در این جبهه فعالیت دارند دچار استیصال و ضعف شدند.

وی با تاکید بر اینکه مدل پیشنهادی رسانه های معاند برای ایران، مدل ایران ضعیف است که بر اساس تاریخ صد سال گذشته هیچ فردی مانند پهلوی نبوده که ایران را ضعیف کرده باشد و قصد دارند جامعه را دچار گسستگی کنند، بیان کرد: اگر پهلوی بدون هنر و سیاست مورد سفارش رسانه‌های بیگانه است در راستای اهداف قدرت‌های استکباری است و دشمن ایران و اسلام هستند.

این استاد دانشگاه و کارشناس رسانه افزود: اگر واقع بینانه به جامعه صنعتی دوران طاغوت نگاه کنیم شاهد تاریخ شفاهی مستند هستیم و شاهدیم که اجازه باز و بسته کرددن پیچ صنایع را نداشتیم اما در جبهه مقابل نیز در روایت صحیح ضعف داریم.

رحیمی با بیان اینکه دشمن قصد دارد با روایت های غلط ذهن مردم را نسبت به پیشرفت کشور مخدوش کنند ادامه داد: در حالیکه در زمینه های مختلف پیشرفت های چشمگیری داشتیم اما در روایت های رسانه‌ای از این موضوعات ضعیف هستیم.

وی با تاکید بر اینکه اپوزسیون حیات خودش را در ادامه روند اغتشاشات می داند و در غیر اینصورت دیده نخواهد شد، تصریح کرد: محدوده سنی پایین اغتشاشات نشان می دهد نسلی که کهنسال شده و در رسانه های امروزی حضور نداشته حرف رسانه های معاند را توجه نکرده است اما دشمنان نسل جدید را با فریب رسانه ای تسخیر کردند که اعتراض خود را در خیابان‌ها نشان دهند.

رحیمی با تاکید بر اینکه حیات اپوزسیون در گرو دشمنی و التماس به دشمنان انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: مردم دشمنی دشمنان را به خوبی فهمیدند و چیزی جز ذلت ایران را نمی خواهد و یکی از ابزارهای دشمن استفاده از ظرفیت اپوزسیون است.
برنامه «امواج شبهه» گفتگویی تخصصی پیرامون ماهیت‌ شناسی و رفتارشناسی رسانه‌های فارسی‌ زبان بیگانه است که با هدف روشنگری و افشای تکنیک‌های رسانه‌ای است ،روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۱۶ به مدت ۶۰ دقیقه از آنتن این شبکه به نشانی موج اف‌ام ردیف ۱۰۳,۵ مگاهرتز پخش می شود.

علاقمندان می‌توانند نظرات خود را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۰۳۵ و شماره ۰۹۰۳۹۱۳۴۷۴۴ در پیام رسان های مجازی به اشتراک بگذارند. این برنامه به سردبیری دکترعلیرضا داودی، نویسندگی و تهیه کنندگی سیده فاطمه شعار بر روی آنتن می رود؛ همچنین مصطفی صادقی کارشناس مجری، زهرا شکوری هماهنگی برنامه، فاطمه عبدالوند و احمد یوسفی به عنوان آیتم ساز در این برنامه حضور دارند.

انتهای پیام/۱۳۰۳