برای اجرای درست نهضت ملی مسکن به پیمانکاران زمان‌بندی داده شود

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به تغییر در شیوه ساخت‌وساز مسکن گفت: باید در ماه‌های آینده بسیاری از واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی احداث شود و لازمه انجام این کار تغییر شیوه ساخت‌وساز و تعیین زمان‌بندی برای پیمانکاران است.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، اسدالله عباسی ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه شورای مسکن با بیان اینکه ۶ ماه نخست سال بهترین فصل برای ساخت و ساز در گیلان است، اظهار کرد: از اسفند سال گذشته تا کنون پروژه‌های مسکن ملی و مسکن مهربا کندی مواجه بوده لذا باید نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران وجود داشته باشد.

وی نقش تشکلهای  مردم نهاد در اجرای درست طرح نهضت ملی مسکن را مهم و مؤثر برشمرد و گفت: برخی از پیمانکاران با وجود وعده‌های خود تاکنون موفق به تکمیل مسکن در این طرح نشدند که باید دلایل عدم اجرای درست پروژه توسط این افراد را بررسی کرد.

دکتر عباسی یکی از مشکلات مهم درگیلان را عدم تکمیل پروژه مسکن مهر دانست و  افزود: تمامی پروژه‌های مسکن مهر در گیلان باید کامل شود و  دیگر شاهد بروز مشکلاتی در این خصوص نباشیم.

وی با بیان اینکه نبود برخی امکانات بعد از ساخت مسکن زیبنده استانی مانند گیلان نیست، تصریح کرد:  دستگاه‌های اجرایی مانند اداره گاز، آب و فاضلاب و برق باید همزمان با تکمیل واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی کارهای اجرایی خود را انجام دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به عملکرد جهادی دولت سیزدهم، افزود:باید بانک‌ها در ارائه تسهیلات به متقاضیان طرح به وظیفه خود به خوبی عمل کنند زیرا تنها راه برای تکمیل این واحدهای مسکونی کار جهادی است.

عباسی همچنین با اشاره به آمادگی بنیاد مستضعفان در اعطا ی اراضی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی گفت: این نهاد بارها آمادگی خود را در این خصوص اعلام کرده است از این رو باید دستگاه‌های اجرایی و بنیاد مسکن و راه و شهرسازی پیگیری‌های مداوم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه باید مشخص شود چرا برخی از متقاضیان هنوز سهم خود برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی پرداخت نکرده‌اند، افزود: این امر یکی از وظایف بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی است، لذا دلیل عدم پرداخت توسط برخی از متقاضیان مشخص و در صورت کمبود بنیه مالی به آنان کمک شود.

انتهای پیام/۱۳۰۳