برازنده نیست افرادی که هیچگونه احساس تعلقی به کتاب ندارند در مسئولیت های مختلف ایفای نقش کنند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اظهار نگرانی در خصوص عدم درک درست برخی مسئولین نسبت به موضوع کتاب گفت: در دولت سیزدهم که با شعارفرهنگی آغاز بکار کرد و تلاش و دغدغه‌ای جدی در این حوزه دارد، برازنده نیست افرادی که هیچگونه احساس تعلقی به کتاب ندارند در مسئولیت‌های مختلف ایفای نقش کنند.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در ابتدای این نشست صمیمی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی استان گیلان به کارکردهای مختلف این مراکز اشاره کرد.

وی با بیان اینکه امروز ۸۵ کتابخانه عمومی در سراسر استان گیلان رسالت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم را عهده دار هستند از تبدیل شدن کتابخانه ها به مراکز فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و مکانی مناسب برای رشد اگاهی های کودکان و مادران خبر داد.

تقوی باردیگر دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه کتاب و کتابخوانی را یادآور شد و گفت: معظم له در بازدید از سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که مدت سه ساعت به طول انجامید توصیه های مهمی در این حوزه به متولیان امر، عموم مردم و ناشرین بیان کردند و همگان را به رفع موانع و مشکلات در این حوزه دعوت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اظهار نگرانی در خصوص عدم درک درست برخی مسئولین نسبت به موضوع کتاب نیز گفت: در دولت سیزدهم که با شعارفرهنگی آغاز بکار کرد و تلاش و دغدغه های جدی در این حوزه دارد، برازنده نیست افرادی که هیچگونه احساس تعلقی به کتاب ندارند در مسئولیت های مختلف ایفای نقش کنند.

وی همچنین به وضعیت کتابخانه مرکزی شهر رشت به عنوان بزرگترین کتابخانه شمال کشور نیز اشاره کرد و مزیت های تکمیل این مرکز فرهنگی را یادآور شد.

تقوی با بیان اینکه بیش از ۴۸ خدمت فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در کتابخانه مرکزی رشت برای شهروندان ارائه خواهد شد، به مشکلات متعدد در مسیر بهره برداری کامل آن نیز پرداخت و از معاون استاندار گیلان برای پیگیری و حل این مشکل و تسریع در بهره مندی مردم از این امکان درخواست کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۳