آشوب‌های اخیر مقدمه ایجاد بی‌بندوباری و بی‌حجابی در کشور بود

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به هدف دشمن از ایجاد آشوب‌های اخیر در کشور گفت: آشوب‌های اخیر مقدمه ایجاد بی‌بندوباری و بی‌حجابی در کشور بود زیرا با از بین رفتن فرهنگ هیج مشکلی از جمله مشکل اقتصادی برطرف نمی‌شود.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی در سالن جلسات دفتر نماینده ولی‌فقیه در رشت با تأکید بر اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید به بهترین نحو اجرایی شود، اظهار کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی یکی از مهمترین جلسات در سطح استان است که باید بر روی اجرای درست مصوبات آن نظارت شود.

وی با اشاره به صدا درآمدن زنگ خطر بحران پیری جمعیت در گیلان گفت: معضل پیری جمعیت در کشور و گیلان به یک بحران مبدل شده و مقام معظم رهبری تأکیدات فراوانی در این خصوص داشتند از این رو در جلسات شورای فرهنگ عمومی باید به این مسئله رسیدگی شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تغییر سبک زندگی را از مهمترین آفات سطح کشور دانست و افزود: دشمن برای تغییر سبک زندگی در کشور از ایرانی اسلامی به غربی برنامه دارد لذا باید سریعا برای حل این مشکل راه حل‌هایی اتخاذ شود.

فلاحتی با تأکید بر برنامه‌ریزی چند ساله دشمن برای ایجاد بی‌حجابی و بی‌بندوباری در جامعه بیان کرد:
دشمن برای ایجاد بی‌بندوباری در کشور با برنامه اومده و ما هم به عنوان متولیان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با برنامه عمل کنیم، زیرا دشمن در تلاش است تا مردم را وارد عرصه نبرد با یکدیگر کنند.

وی با بیان اینکه  استکبار از طریق مسئله حجاب در تلاش برای ایجاد انشقاق در بین مردم است، گقت: در فتنه ۸۸، ۹۶، ۹۸ و آشوب‌های اخیر هم شاهد این مهم بودیم، از این رو شیوه برخورد و تعامل ما با روش‌هایی که سعی در کند کردن مسیر جمهوری اسلامی دارد باید متناسب با شرایط باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و گیلان با اشاره به هدف دشمن از ایجاد آشوب‌های اخیر در کشور افزود: آشوب‌های اخیر مقدمه ایجاد بی‌بندوباری و بی‌حجابی در کشور بود زیرا با از بین رفتن فرهنگ هیج مشکلی از جمله مشکل اقتصادی برطرف نمی‌شود.

فلاحتی، گرایش مردم ایران را گرایشی به دین‌داری برشمرد و تصریح کرد: گرایش مردم ایران به دینداری رو به افزایش بوده و دشمن سخت از این اتفاق برآشفته است زیرا حضور مردم در مراسم تشییع شهدای مدافع امنیت، راهپیمایی ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن نشان داد که مردم تا پای جان از این نظام مقدس دفاع می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به پیگیری متعهد در برگزاری جلسات ستاد راهبردی در گیلان بیان کرد: در هر استان متناسب با ویژگی‌ها و آمایش سرزمینی باید با معضل بی‌بندوباری برخورد شود و در غیر این صورت هیچ موفقیتی حاصل نمی‌شود.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان گیلان، در جمهوری اسلامی و در عرصه ایجابی باید به خوبی عمل کنیم و این جمله که در ۴۰ سال گذشته هیج اقدامی در خصوص عفاف و حجاب نشده اشتباه است.

فلاحتی با تاکید به استاندار گیلان در خصوص نظارت بر رعایت عفاف و حجاب در ادارات گیلان گفت: برای رعایت عفاف و حجاب در بین مسؤولان و متولیان امر یک وحدت و همدلی وجود دارد که جای بسیار خرسندی است.

انتهای پیام/۱۳۰۳