فرهنگ مصرف بهینه در جامعه نهادینه شود

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در شرایط کنونی همراهی مردم در گذر از روزهای گرم تابستان و تامین برق پایدار بسیار موثر بوده است، گفت: باید الگوی صحیح مصرف انرژی و فرهنگ مصرف بهینه در جامعه نهادینه شود.

یه گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، اسدالله عباسی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، با بیان اینکه در شرایط کنونی همراهی مردم در گذر از روزهای گرم تابستان و تامین برق پایدار بسیار موثر بوده است، اظهار کرد: باید الگوی عملیاتی صحیح مصرف انرژی و فرهنگ مصرف بهینه با همراهی آحاد مردم و تلاش مسئولان در جامعه به خوبی  نهادینه شود.

استاندار گیلان با اشاره به وضعیت نامطلوب و مشکلات ناشی از قطعی های مکرر برق در سالیان گذشته و نارضایتی  مردم و صاحبان بخش های صنعتی، تولید و اشتغال، گفت: امسال تمام تلاش مسئولان استان، برای مدیریت بهینه مصرف برق در گیلان به صورت عملیاتی و جهادی در راستای رضایتمندی مردم بوده تا شرایط پایداری نسبت به گذشته فراهم شود.

وی به اجرای عملیاتی مدیریت مصرف انرژی در محیط اداری استانداری بعنوان الگو اشاره و بیان کرد: باید مسئولان، مدیران و کارکنان دولت و مجموعه های مختلف اداری و خدمات رسان خود الگوی مناسبی در همراهی برای صرفه جویی و مدیریت بهینه مصرف انرژی برای همگان باشند.

وی توجه مردم و صاحبان صنایع به الگوی مصرف و مدیریت بهینه مصرف برق را در کاهش خاموشی ها بسیار موثر دانست و تاکید کرد: با برنامه ریزی مناسب اعتبارات پژوهشی شرکت توزیع برق استان گیلان در جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه برق و ارتقای سطح همکاری مردم و نگاه مسئولانه آحاد جامعه با تعامل رسانه ها و صدا و سیما هزینه شود.

استاندار گیلان همچنین خواستار توجه ویژه شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) به توسعه و نیز اصلاح شبکه فرسوده برق و افزایش ظرفیت تولید این صنعت در استان شد.

امسال نگاه وزارت نیرو برطرح های مشوق محور  و جلب همراهی مردم استوار بوده است

معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) نیز در این دیدار با قدردانی از تفکر مدیریتی و نگاه جهادی استاندار گیلان در مدیریت بهینه مصرف انرژی برق گفت: استانداری گیلان در پیک اوج بار برق، در منحنی مصرف، صرفه جویی داشته و بصورت عملیاتی الگو بوده که قابل تقدیر است.

وی با مهم وحیاتی خواندن موضوع مدیریت مصرف بر ضرورت همکاری، تعامل و همدلی مردم برای عبور موفق از پیک تابستان ۱۴۰۱ تاکید و خاطرنشان کرد که گذر از پیک اوج بار برق ، با همراهی مردم و مسئولان محقق خواهد شد.

حمیدرضا پیرپیران از مردم خواست تا با حفظ این روند و تداوم همراهی با صنعت برق، پرسنل  این صنعت را در مدیریت شبکه سراسری یاری دهند.

به گزارش تپور، در این دیدار که معاونین هماهنگی امور عمرانی و امور اقتصادی استاندار گیلان حضور داشتند، محمدتقی مهدی زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق استان  گزارشی از اقدامات انجام شده برای توسعه شبکه و نیز مدیریت بهینه مصرف برق  ارائه کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۳