۷۳ درصد از مطالبات چای‌کاران استان‌های شمالی پرداخت شد

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به ضرورت پرداخت به موقع مطالبات چایکاران گفت: تاکنون بیش از ۷۳ درصد مطالبات معادل ۴۵۷ میلیارد تومان به حساب چایکاران شمال کشور واریز شده است.

به گزارش مجله خبری تپـــــــور از رشت، حبیب جهانساز امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برداشت چای در استان گیلان در حال انجام است، اظهار کرد: جای تولید شده در استان گیلان یکی از با کیفیت‌ترین چای‌‌های کشور بوده و هرساله بخشی از این چای به استان و حتی کشورهای دیگر صادر می‌شود.

وی از خرید ۷۷ هزار و ۵۵۲ تن برگ سبز چای، خبر داد و افزود: بر اساس آمار ارزش اقتصادی برگ‌های خریداری شده ۶۶۲ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان چای کشور با تأکید بر لزوم پرداخت به موقع مطالبات چای‌کاران گفت: تاکنون بیش از ۷۳ درصد مطالبات معادل ۴۵۷ میلیارد تومان به حساب چای‌کاران شمال کشور واریز شده است.

جهانساز بیشترین میزان برگ سبز چای خریداری شده توسط چایکاران را از نوع درجه یک دانست و بیان کرد: ۵۲ هزار و ۲۸۸ تن از برگ‌های سبز چای خریداری شده از نوع درجه یک، معادل ۶۸.۷ درصد مجموع برگ‌های خریداری شده از چای‌کاران و ۲۴ هزار و ۲۶۴ تن از برگ‌های سبز درجه دو بوده است.

انتهای پیام/۱۳۰۳