از قدرت رسانه غافل ماندیم

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز رسانه ابزاری برای هدف قرار دادن ریشه فرهنگی سرزمینمان در دست غربی ها شده است گفت: شما تصور می‌کنید فرزندانتان با تلفن همراه تنها به یک آهنگ گوش می‌دهند این درحالیست که استکبار با برنامه‌ریزی هویت فرزندانتان را نشانه گرفته‌اند.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، نشست بصیرتی «هویت من» ویژه بانوان صبح امروز سه شنبه(21 تیر) با همکاری مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، بسیج کارمندان گیلان، سپاه قدس و پایگاه بسیج سردار شهید حسین املاکی (بسیج کتابداران گیلان) با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با سخنرانی محبوبه مهدوی، مدرس حوزه و دانشگاه و در سالن اجتماعات شاهد و ایثار برگزار شد.

در این نشست بصیرتی که ویژه بانوان شاغل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد ضمن پرداختن به موضوع عفاف و حجاب در خصوص ویژگی های این مقوله مهم بحث و تبادل نظر شد.

محبوبه مهدوی، مدرس حوزه و دانشگاه در این نشست فرهنگی با اشاره به سالروز واقعه تاسف بار مسجد گوهرشاد، اظهار کرد: استکبار جهانی سردمدار مقابله با ارزش‌های والای اسلامی بویژه در حوزه عفاف و حجاب است لذا باید توجه داشته باشیم که پوشش زن مسلمان مانع آسیب وی در جامعه و تربیت نسل های آگاه و روشنفکر در جامعه است.

مهدوی با تاکید بر اینکه تا وقتی آموزه‌های دینی رسانه‌ای نشود فایده‌ای ندارد گفت: یکی از مشکلات این است که هیچگاه برای رسانه خرج یا سرمایه‌گذاری نمی کنیم. اما در طرف دیگر دنیای غرب قدرت رسانه را به خوبی فهمیده است و امروز با استفاده از قدرت رسانه فرزندان ما را می‌دزدند.

وی با بیان اینکه امروز رسانه ابزاری برای هدف قرار دادن ریشه فرهنگی سرزمینمان در دست غربی‌ها شده است گفت: خداوند در ۱۴۰۰ سال پیش برای ما الگوی معصوم قرار داد که ما درست زندگی کنیم اما امروز متاسفانه بدلیل اینکه الگوهایمان را برای فرزندانمان به روز رسانی نکرده‌ایم با بی الگویی مواجه شده‌ایم و امروز می‌بینیم با گروه‌های “مردان زن‌نما” کشورهای دیگر برای فرزندانمان الگوسازی می‌کنند.

این مدرس حوزه و دانشگاه به پدران و مادران هشدار داد و افزود: شما تصور می‌کنید فرزندانتان تنها به یک آهنگ گوش می‌دهند این درحالیست که آنان با برنامه‌ریزی هویت فرزندانتان را نشانه گرفته‌اند.

مهدوی با بیان اینکه غرب از علم علیه بشریت استفاده می‌کند گفت: خدا می‌خواهد ما فهیم باشیم و بیاندیشیم لذا بایستی نسبت به تربیت و آموزش فرزندانمان هوشیار باشیم.

وی با بیان اینکه زندگی ائمه تمام اختیار است و نظام خدا نظام اختیار است گفت: خدا خطاب به انسان می گوید من می‌خواهم ایمانت به جایی برسد که ترس و غصه برایت وجود نداشته باشد لذا الگوی معصوم معرفی کرد تا مسیر را بیابیم و درست زندگی کنیم.

انتهای پیام/1303