پیشرفت فیزیکی ۷۱ درصدی پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان با اشاره به پیشرفت 71 درصدی پست 230 کیلوولت غرب رشت، گفت: این پست با 12 فیدر خروجی 63 کیلوولت که قابلیت افزایش تا 18 فیدر خروجی را دارد و با سیستم عایقی GIS و سیستم کنترل DCS، به منظور تعدیل بار پست های انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان احداث خواهد شد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، بهمن داراب‌زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان با بیان اینکه باپست ۲۳۰٫۶۳٫۲۰ کیلوولت غرب رشت با هدف تعدیل بار پستهای انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان به بهره‌برداری خواهد رسید، اظهار کرد: این پست با اتصالات خطوط ارتباطی ۲۳۰ کیلوولت با اعتباری حدود ۳۳۰ میلیارد تومان در صورت تامین به موقع نقدینگی در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این پروژه از نظر مقدار سرمایه گذاری بزرگترین پروژه شرکت می باشد، افزود: عملیات احداث این پست در زمینی به وسعت ۱۵ هزار و۲۵۰ متر مربع با ظرفیت ۲۰۰*۲ مگاولت آمپر که قابلیت افزایش تا ۲۰۰*۳ مگاولت آمپر را دارد، انجام می‌شود.

داراب‌زاده با بیان اینکه این پروژه حدود ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است،گفت: این پست با ۱۲ فیدر خروجی ۶۳ کیلوولت که قابلیت افزایش تا ۱۸ فیدر خروجی را دارد و با سیستم عایقی GIS و سیستم کنترل DCS، به منظور تعدیل بار پست های انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان احداث خواهد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌اي گيلان با بیان اینکه این پروژه زیربنایی و ملی از مهمترین پروژه های صنعت برق استان می‌باشد، گفت: از نظر فنی احداث این پست برای کلان شهر رشت بسیار حیاتی و ضروری است و نقش بسزایی در پایداری برق این شهرستان و تامین برق مشترکان محترم این منطقه دارد.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳