شهید انصاری، استانداری دارای احساس مسئولیت و تعهد بود

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با حضور در گلزار شهدای رودسر، بر سر مزار شهید «علی انصاری» استاندار شهید گیلان حاضر شد و یاد و خاطره این شهید گرانقدر را گرامیداشت.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، آیت‌الله «رضا رمضانی» در گلزار شهدای رودسر، بر سر مزار شهید «علی انصاری» استاندار شهید گیلان، با اشاره به اینکه شهید انصاری، استانداری دارای احساس مسئولیت و تعهد بود، اظهار کرد: این استاندار شهید، خود را وقف گفتمان انقلاب اسلامی و اهل‌بیت(ع) کرده بود.

وی با بیان اینکه نیازمند مسئولینی هستیم که با منش و روحیه شهید انصاری به مردم و کشور خدمت کنند، افزود: مسئولین کشور باید به پیروی از این شهید گرانقدر، مردم را به عدالت مأنوس کرده و آن را به معنای واقعی کلمه محقق نمایند و به مردم بچشانند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه شهید انصاری هر روز با غسل شهادت از منزل خارج می‌شد، تاکید کرد: دیروز و امروز مراسم‌هایی برای شهیدان انصاری و نورانی در گیلان و این منطقه برگزار شد؛ یاد و خاطره این شهدا باید گرامی‌ داشته شود.

وی با بیان اینکه ما امروز همچنین به عالمانی نیازمند هستیم که بتوانند همانند شهید انصاری، تاثیرگذار بوده و بدعت‌ها را افشا کنند و در برابر خرافات و افراط و تفریط بایستند، اضافه کرد: نیازمند عالمانی هستیم که منطق اعتدال، عقلانیت و معنویت را رشد داده و نظام توحیدی را تعلیم دهند.

به گزارش تپور، «علی انصاری» استاندار اسبق گیلان بود که در ساعات بامدادی روز پانزدهم تیر ماه سال ۱۳۶۰ مصادف با چهارمین روز از ماه مبارک رمضان در خیابان لاکانی رشت مورد هجوم ناجوانمردانه منافقین قرار گرفت و به مقام شهادت رسید. شهید انصاری، تنها استاندار شهید کشور است.

انتهای پیام/۱۳۰۳