خیلی‌ها در حال نقشه‌کشیدن هستند تا روحانیت را از مردم جدا کنند

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه در برابر خودکامگان باید ایستادگی کرد و باید به وظیفه خود در این عرصه عمل کنیم، اذعان کرد: دشمن به دنبال ایجاد شبهه در خصوص روایات، فهم قرآن کریم و... است.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از چابکسر، آیت‌الله «رضا رمضانی» در مراسم تکریم علماء و دو شهید روحانی شهر چابکسر که در مسجد حجت‌‌بن‌الحسن العسکری(ع) این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه ضرورت دارد در هر منطقه‌ای چنین مراسم‌هایی برگزار شود، اظهار کرد: گیلان دارای مفاخر زیادی در فلسفه، عرفان، ریاضیات و رشته‌های مختلف مانند کوشیار گیلانی، محمدی گیلانی و… است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه پیشنهاد داده شده است تا موزه مفاخر در موضوعات مختلف در استان داشته باشیم، تصریح کرد: نقش مهم عالمان در طول تاریخ نقش هدایت‌گری و نقش تعلیمی و تربیتی در جامعه بوده است،نقش تعلیمی و تربیتی سِمَت انبیای الهی است و عالمان وارثان انبیا هستند.

وی با تاکید بر اینکه عالمان در طول تاریخ همواره به عنوان الگو بوده‌اند، افزود: خیلی‌ها در حال نقشه‌کشیدن هستند تا روحانیت را از مردم جدا کنند.

رمضانی با اشاره به اینکه برخی از روشنفکران قرآن را به عنوان رویای صادقه مطرح و یا وجود امام زمان(عج) را انکار می‌کنند، ابراز کرد: قرآن کتابی الهی است که حدود ۴۰۰ آیه در آن با موضوع جهاد و مقاومت آمده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در برابر خودکامگان باید ایستادگی کرد و باید به وظیفه خود در این عرصه عمل کنیم، اذعان کرد: دشمن به دنبال ایجاد شبهه در خصوص روایات، فهم قرآن کریم و… است، لذا ما باید به آیات قرآن عمل و باید به آن مراجعه کنیم؛ امروزه دین‌داری به دست ما سپرده شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه دین‌داری به واسطه مجاهدت‌های عظیم بسیاری از علمای دین به دست ما رسیده است، اظهار کرد: بایدها و نبایدهای ما به واسطه فقه مشخص می‌شود، ما آدابی نسبت به خداوند، خود و دیگران داریم و اول باید خود را تربیت کنیم تا نقش خود را در جامعه به درستی ایفا نماییم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با تاکید بر اینکه علمی که خداوند به انسان تعلیم می‌دهد نور است، افزود: جامعه اسلامی باید با علم رشد کند و اگر علم وجود داشته باشد جامعه پیشرو می‌شود.

وی با بیان اینکه عالمان ربانی قلوب مردم را به سمت خدا دعوت می‌کنند، خاطرنشان کرد: جامعه نیاز به اخلاق و معنویت دارد و اگر معنویت و اخلاق در جامعه تزریق نشود هیچ فرقی با دیگران نخواهیم داشت.

رمضانی با اشاره به اینکه معنویت و اخلاق به انسان انگیزه می‌دهد، اظهار کرد: فکرکردن در زندگی انسان، تحول ایجاد می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با تاکید بر اینکه  آن چیزی که حوزه‌های علمیه را برجسته می‌کند این است که می‌تواند سردمدار معنویت در تعلیم و تربیت باشند. تصریح کرد: افرادی مانند نیچه می‌گویند که نام خداوند باید از جامعه بشری محو شود ولی مهم‌ترین نقش عالمان دینی، احیای نام خداوند در قلوب بشری است که باعث زنده شدن انسان و جامعه می‌شود؛ جامعه بدون خداوند پوچ است و جامعه با خداوند صاحب همه چیز است، اگر آن حقیقت برتر را انسان نپذیرد زندگی پوچ می‌شود و افسردگی به بار می‌آورد که در غرب متداول است و به همین دلیل به دنبال ایجاد کلینیک هویت‌سازی هستند.

انتهای پیام/۱۳۰۳