گیلان نایب قهرمان مسابقات کشوری کانگوجامپ

تیم کانگوجامپ لاهیجان نماینده استان گیلان نایب قهرمان مسابقات قهرمانی کشوری شد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از لاهیجان، نخستین مسابقات سراسری کانگوجامپ در مجموعه ستارگان برفی دیزین با شرکت پرشور تیم‌های استانی و کانگوجامپرهای کشور برگزار شد و بانوان گیلانی افتخار آفریدند و نایب قهرمان شدند.

در این رویداد تیم لاهیجان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و جایزه مقام دوم مسابقات را به دست آورد و بانوان گیلانی افتخارآفرین شدند، تیم همدان نیز عنوان قهرمانی را کسب کرد و تیم تبریز بر سکوی سوم قرار گرفت.
در این رویداد بزرگ نایب رئیس انجمن خانم پناهی، نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی خانم بن یعقوب و کارشناسان وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

این مسابقات به همت کمیته کانگو جامپ کشور به ریاست منیره حبیبی‌پور از چهره‌های مطرح ورزش استان همدان برقرار شده و با پیگیری‌های دکتر مریم عزیزالله رئیس انجمن ایروبیک، استپ و کانگو جامپ کشور و دکتر فاتحی عضو هیات رئیسه انجمن و هم‌چنین مساعدت‌های مجموعه ستارگان برفی دیزین این مسابقات باشکوه برگزار شد.

ضمن تقدیر از عملکرد بانوان ورزشکار گیلانی در این مسابقات، درخشش بازیکنان گیلانی و کانگوجامپرهای استان در این مسابقات کشوری، افتخاری بزرگ و ارزشمند برای ورزش همگانی استان محسوب می‌شود.

به گزارش تپور، ابزار این ورزش مهیج، کفش‌های مخصوصی است که ساختار متفاوتی در کف کفش دارد؛ این کفش از مواد ویژه‌ای ساخته شده که حالت ارتجاعی و فنر مانند دارد و انجام انواع حرکات پلیومتریک را بسیار لذت بخش می‌کند.

ابداع کننده این ورزش جدید یک ورزشکار سوئیسی است و هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان طرفداران بی‌شماری پیدا کرده و مسابقات آن در سبک‌های مختلف و گروه‌های سنی متفاوت برگزار می‌شود.

تمرینات کانگو جامپ به صورت اینتروال انجام می‌شود و از فواید آن می‌توان به تقویت عضلات، کاهش چربی‌های بدن، کاهش وزن، ایجاد پوسچر صحیح بدن، کمک به رفع اختلالات ساختاری ستون فقرات، تقویت سیستم قلبی تنفسی، تقویت کارایی سیستم لنفاوی بدن، کاهش استرس، درمان افسردگی و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. این ورزش در اواخر قرن گذشته و بیش‌تر با هدف ایجاد سلامتی و ترمیم پاهای آسیب دیده ورزشکاران حرفه‌ای ابداع شد.

انتهای پیام/۱۳۰۳