رئیس جدید سازمان بازرسی گیلان منصوب شد

ذبیح‌الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حکمی «سجاد ده‌ده‌جانی» را به سمت « بازرس کل استان گیلان» منصوب و از خدمات سیف‌الله مسرور قدردانی کرد.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، احمد رحمانیان قائم‌مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور امروز در مراسم تکریم و معارفه بازرس کل گیلان، اظهار کرد: پیشگیری و مبارزه با فساد از راهبرد‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی است.

رحمانیان با اشاره به اینکه در مدیریت جدید، دستور کار پیشگیری از فساد است، افزود: نظام برنامه ریزی و نظام حاکمیتی و اداری، پیشگیری مطلوب و موثر، کاملا علمی و منطبق با آخرین روش‌ها، آزموده‌ها و دست یافته‌های علمی منطبق با شاخصه‌های درست است که باید مرتب پایش شود.

وی بازنگری برنامه‌ها در حوزه‌ها و دستگاه‌های مختلف را از جمله کار‌های اساسی در پیشگیری از فساد عنوان کرد.

قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور با توجه به اهمیت عوامل و نیرو‌های انسانی، گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان و افراد شایسته، نیرو‌های انسانی متعهد و متخصص و مشاوران قوی در کنار مدیران شایسته از ضرورت‌های اجرای برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها است.

رحمانیان با اشاره به اهمیت نظارت بر امور برای کاهش و پیشگیری از جرایم، افزود: در بحث نظارت به دنبال مچ گیری نیستیم، بلکه حسن اجرای قوانین و جلوگیری از سوء جریانات و تامین سلامت مدیران به عنوان سرمایه سازمان اهمیت دارد.

وی نظارت هوشمند که یکی از شاخصه هایش نظارت الکترونیک است را نظارت مطلوب و مورد تایید دانست و گفت: نظارت الکترونیک در دستور کار ما در رویکرد مدیریتی جدید است که می‌تواند مقتدرانه و بازدارنده در راستای تعامل مشفقانه و منصفانه با دستگاه‌های حاکمیتی باشد و انتظار می‌رود در گیلان به عنوات استان آزمایشی، کامل و جامع کلید بخورد.

قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور تاکید کرد: دشمن با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای در حال تبلیغ و ترویج علیه نظام جمهوری اسلامی است.

رحمانیان توجه به فرایند‌های فسادزا برای کاهش و حذف فساد را از وظایف مدیران دستگاه‌های نظارتی و امنیتی عنوان کرد و گفت: برای کارآمدتر کردن نظارت باید روش‌ها، عملکرد‌ها و دستورالعمل‌ها را به روزرسانی، بازنگری و ارتقا داد و با هم افزایی و بهره گیری از همه‌ی دستگاه‌های امنیتی، از نیرو‌های مردمی استفاده کرد.

وی بر ورود به گلوگاه‌های اقتصادی و شناسایی سوء جریانات و پیشگیری و حذف آن تاکید کرد و گفت: در کشور گزارش‌های هشداری برای مدیران دستگاه‌های اجرایی ارسال شده که در مرحله‌ی بعد منجر به تعقیب کیفری و استرداد خسارت مالی خواهد شد.

قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور، افزود: در ۵ سال گذشته بیش از ۲۵۷ مورد گزارش هشداری بازرسی کل استان گیلان به دستگاه های اجرایی ارسال شد.

رحمانیانر با توجه به اهمیت عوامل و نیرو‌های انسانی، شکل گیری بانک اطلاعاتی از مدیران و سوابق آن‌ها و طراحی ۷۲۲ پرونده نظارت مسئله محور با هدف رسیدگی جامع‌تر به پرونده‌های کیفری و اداری را، از دیگر برنامه‌ها و عملکرد‌های دوره جدید بازرسی کل کشور عنوان کرد.

رییس کل دادگستری گیلان هم در این جلسه با اشاره به فلسفه اخلاق، اظهار کرد: اخلاق از مقوله رحمت در مسایل زندگی به ویژه رفتار اداری و سازمانی است.

حجت الاسلام‌والمسلمین خلیلی، با اشاره به ویژگی‌هایی که سازمان بازرسی باید دارا باشد، بیان کرد: رفتار مهربانانه، تعامل خوب، مدارا با مردم و تکریم آنان از توصیه های اکید است که با توجه به صفت ستاریت ، سازمان بازرسی و مراجع نظارتی تا جایی که امکان دارد برای حق الله لحاظ کنند.

وی با تاکید بر حفظ سرمایه های سازمان‌ها از جمله مدیران گفت: تدبیر و عقلانیت از ویژگی های مدیران است و حل مشکلات مردم با رعایت چارچوب ها و ضوابط اداری، از رفتارهای زیبا و زیبنده مدیریتی و بهترین نوع رفتار سازمانی است.

نماینده شورای دستگاه های نظارتی گیلان هم در این مراسم با اشاره به اینکه اقتصاد پاشنه آشیل مسایل اجتماعی است ، گفت:  دشمن با تحریم و فشار اقتصادی به فکر تضعیف و گسستن انسجام  اجتماعیست و با شهید کردن سردار سلیمانی به فکر ایجاد خلاء مقاومت بود.

دلاور روحیه‌ی انقلابی را از مهمترین موارد برای حفظ آرمان های انقلاب عنوان کرد و با اشاره به بیانات رهبری در گام دوم انقلاب، گفت:خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی ۳ محور مهم است و هیچ کشوری تا حال نتوانسته مانند جمهوری اسلامی بر اساس خودسازی جوانان و جامعه پردازی ، انقلاب خود را صادر  و آرمان های خود را حفظ کند.

وی تعامل گرایی در عین مبارزه با فساد را یکی از خاستگاه‌های رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: فساد ستیزی ، اعتماد سازی در درون و بیرون از سازمان ، تبدیل آسیب به فرصت و توجه به آموزش از مهمترین شاخصه ها و ویژگی های مهم مدیریت در بازرسی است.

دلاور با اشاره به انتظاراتی که از مدیران می‌رود، گفت:  انتظار داریم همه مدیران تجرایی و خدمات رسان با خدمت به مردم و ایجاد امنیت، حس رضایت را در جامعه ایجاد کنند تا مثل همیشه در عرصه های مختلف بدرخشند.

به گزارش تپور، در پایان این نشست از زحمات سیف‌الله مسرور قدردانی و سجاد ده ده جانی به عنوان بازرس کل سازمان بازرسی گیلان معرفی شد و همچنین قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور از ۲ شرکت دانش بنیان تولید تجهیزات حفاظتی و کنترلی هوشمند و همچنین طراحی و تولید و نصب کنتور‌های هوشمند برق و گاز مستقر در دهکده‌ی فن آوری و نوآوری فشتام رشت بازدید کردند.

انتهای پیام/۱۳۰۳