مردم نگرانی بابت تولید و توزیع مرغ نداشته باشند

استاندار گیلان با تصریح اینکه اجازه نمی‌دهم در فرآیند تولید اختلالی ایجاد شود، گفت: به اندازه کافی، مرغ در استان تولید و توزیع می‌شود و مردم در این خصوص، نگرانی نداشته باشند.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، اسدالله عباسی از یک شرکت بزرگ تولیدی و از زنجیره‌های تولید و توزیع مرغ گوشتی کشور در پیربازار رشت که فعالیت های آن شامل مدیریت کل چرخه تولید گوشت مرغ شامل مزارع مرغ مادر، کارخانه جوجه‌کشی، مزارع پرورش مرغ گوشتی، کارخانه دان پلت، کشتارگاه صنعتی، کارخانه قطعه بندی، فرآوری گوشت و درنهایت توزیع محصول نهایی است، بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با تبریک هفته جهاد کشاورزی، به فرآیند زنجیره تولید تا توزیع در این مجموعه بزرگ اشاره و با یادآوری برگزاری نشست هایی در ارتباط با تنظیم بازار اظهار کرد: قبلا نگرانی هایی در خصوص تأمین دان مرغ و نیز در مورد مسائل جوجه‌کشی وجود داشت که برای این موارد، تصمیم‌گیری‌هایی شده است.

عباسی با اشاره به فعالیت حدود سه هزار و ۸۰۰ تا چهار هزار پرسنلی که در زنجیره‌های مختلف در این مجموعه در حال فعالیت هستند، گفت: جوجه ریزی در این مجموعه در حال انجام است و نسبت به سال گذشته شرایط بهتری دارد و در آینده هم به اندازه کافی، مرغ تولید و توزیع می‌شود و هیچ نگرانی وجود ندارد.

استاندار گیلان با تصریح اینکه عده‌ای می‌خواهند در فرآیند تولید اختلال ایجاد کنند، بیان کرد: پیشتر گزارشی از معدوم سازی جوجه ها ارائه شده بود که با تشکیل جلسه ای مرتبط و بررسی های صورت‌گرفته، تأکید شد که نباید اجازه داده شود در فرآیند تولید، اختلالی ایجاد گردد و از مردم می خواهیم به شایعاتی که در این زمینه منتشر می شود، توجهی نکنند.

وی سیاست‌های حمایتی دولت مردمی سیزدهم را مورد اشاره قرار داد و گفت: با پرداخت سرمایه در گردش به تولیدکنندگان، واردکنندگان خوراک دام و کسانی که مشکلاتی در حوزه های بانکی دارند؛ پشتیبانی های لازم صورت می‌گیرد تا با تکمیل زنجیره ارزش، بالابردن بهره وری و کاهش هزینه ها شاهد رونق تولید باشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳