طرح‌ها پس از تصویب باید منجر به رفع مشکلات و تسهیل امور مردم شود

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان تصویب طرح‌های توسعه‌ای شهری و روستایی با رعایت موازین قانونی و مسائل فنی را مورد تأکید قرار داد و گفت که دستگاه‌ها ‌در تسهیل امور مردم، اهتمام ورزیده و در تدوین طرح‌ها، نظرات جوامع محلی را دریافت کنند.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، اسدالله عباسی امروز (پنجشنبه) در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان بر لزوم دقت‌نظر مضاعف درخصوص تعیین حرائم شهر و روستا در تدوین طرح‌های تفصیلی و هادی تأکید و بیان کرد: در این مسیر ضمن پرهیز از تکرار اشتباهات صورت‌گرفته طی سالیان گذشته، بکوشید نارضایتی میان مردم ایجاد نشود.

وی با تأکید بر جلوگیری از طولانی شدن فرآیند بررسی طرح‌ها گفت: اجرای پروژه‌های ملی همچون راه‌آهن، یک ضرورت است اما نباید بستری برای تغییر کاربری زمین‌های حاصلخیز حاشیه این طرح‌ها و ایجاد بناهای جدید، شود.

نماینده عالی دولت در گیلان، دریافت نظرات جوامع محلی از جمله شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران به عنوان نمایندگان مردم در تدوین طرح‌های توسعه‌ای شهری و روستایی را مورد تأکید قرار داد و افزود: تصویب طرح‌ها با رعایت موازین قانونی و مسائل فنی صورت می‌گیرد اما دریافت نظرات نمایندگان مردم، جلب رضایت عمومی را به دنبال دارد.

دکتر عباسی برخورداری طرح‌های جامع شهری و روستایی از جامعیت کامل را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: این طرح‌ها پس از تصویب باید منجر به رفع مشکلات و تسهیل امور مردم شود.

به گزارش تپور، در این جلسه سیدعلی آقازاده از نمایندگان مردم رشت و احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌ نظرات خود پرداختند.

انتهای چیام/۱۳۰۳