طرح سوال از شهردار رشت برای سومین بار اعلام وصول شد

طرح سوال از سیدامیرحسین علوی شهردار رشت چهارشنبه شب برای سومین بار از آغاز فعالیت وی در تصدی شهرداری در شورای اسلامی این شهر اعلام وصول شد.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از رشت، در چهل‌ودومین جلسه شورای اسلامی رشت که عصر امروز در ساختمان جلسات شورای رشت برگزار شد، طرح سوال از شهردار رشت با ۱۰ سوال توسط اعضای شورای اسلامی شهر رشت اعلام وصول شد.

طرح سوال از شهردار رشت در ۱۰ بند و با امضای ٢ نفر از اعضای شورای اسلامی رشت اعلام وصول شد بنابراین علوی بر اساس قانون طی ۱۰ روز فرصت دارد تا برای پاسخگویی به سوالات در صحن شورای رشت حضور پیدا کند.

شهردار رشت باید به سوالاتی از جمله انتصابات نامناسب و جابجایی های مکرر در فواصل زمانی کوتاه، عدم اقدام عملی برای اجرای پروژه های مهم، وضعیت بسیار نامناسب آسفالت خیابان ها به ویژه خیابان های فرعی، عدم اقدام موثر برای شناسایی مشاغل پرترافیک، عدم زیباسازی محیطی از جمله المان های نصب شده در میادین و معابر شهر، آذین بندی های مناسبتی ، روشنایی معابر و خیابان های سطح شهر پاسخ دهد.

اعضای شورای اسلامی رشت هفتم مهرماه پارسال در جلسه علنی شورا با ٩ رای سیدامیرحسین علوی را به عنوان شهردار جدید شهر رشت برگزیدند، حکم علوی نیز پنجم آبان ماه سال گذشته از سوی وزیر کشور صادر شد و وی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

پس از حدود سه ماه از فعالیت سید امیرحسین علوی به عنوان شهردار مرکز گیلان، هشتم دیماه پارسال طرح سوال از وی با ۹ سوال در صحن شورا وصول شد، به همین منظور جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت با موضوع طرح سوال از شهردار رشت در صحن شورا برگزار شد که پس از پاسخ شهردار رشت به سوالات اعضای شورا، رای‌گیری مبنی بر قانع شدن و قانع نشدن اعضا از جواب های علوی انجام شد که در نهایت از ١١ عضو شورای اسلامی رشت ۶ نفر (اکثریت) نسبت به پاسخ‌های شهردار قانع نشدند اما از استیضاح خبری نشد.

اما در فاصله کوتاهی بار دیگر طرح سوال از شهردار رشت با ۹ رای موافق اعلام وصول شد بنابراین جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت با موضوع طرح سوال از شهردار (اول اسفند) پارسال برگزار شد، که پاسخ سیدامیرحسن علوی اکثریت اعضای شورا را قانع نکرد و منجر به دریافت هشت رای منفی شد.

به این ترتیب سیدامیرحسین علوی شهردار رشت یازدهم اسفند پارسال در جلسه استیضاح حاضر و به سوالات اعضا پاسخ داد که در نهایت توانست با هفت رای موافق استیضاح و سه مخالف و یک ممتنه در سمت خود ابقاء شود که برای برکناری شهردار هشت رای موافق نیاز بود.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳