خانواده مقتول به حرمت میلاد امام رضا(ع) از قصاص گذشت

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان از آزادی یک متهم محکوم به قصاص در رشت به حرمت ایام ولادت حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) خبر داد.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، سرزمین ایران اسلامی مفتخر به میزبانی از امام رضا (ع) به‌عنوان فخر و مایه مباهات ایرانیان است که حال و هوای حرم مطهر ضامن آهو و حاجت‌روایی این امام همام علقه‌ای شگرف و قلبی در میان مردم رقم‌زده تا جایی که نیات بسیاری از خیرین هدیه به این امام حاضر است.

در همین ایام بود که با تلاش‌های صورت گرفته توسط دستگاه قضا و تعدادی از بانیان کار خیر خانواده‌ای که جگرگوشه خود را ازدست‌داده بودند به حرمت غریب‌الغربا از قصاص گذشتند.

سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان با اشاره به رهایی یک متهم محکوم به قصاص از چوبه دار در شهرستان رشت اظهار کرد: این قاتل که قرار بود صبح روز پنجشنبه با درخواست اولیای دم قصاص شود با ورود دادگستری استان و اعضای شورای حل اختلاف و متنفذین شهر از قصاص رهایی و فرصت زندگی دوباره یافت.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا اولیای دم اصرار زیادی بر اجرای قصاص داشتند، گفت: به حرمت ایام میلاد علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام اولیای دم با اقدام انسان دوستانه از قصاص منصرف شده و قاتل را بخشیدند.

به گفته  دادستان مرکز استان گیلان در چنین مواردی اولیاء دم با اقدام خداپسندانه و کریمانه خود علاوه بر عفو قاتل زمینه ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه را فراهم می‌کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۳