خط‌ونشان مدیرکل کار برای متخلفان

تیم‌های بازرسی به مدارس غیردولتی اعزام می‌شوند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان از اعزام تیم‌های بازرسی به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد مدارس غیردولتی در اجرای قوانین کار برای معلمان مشمول قانون کار خبر داد.

به گزارش مجله خبری تَپور از رشت؛ ر در دیدار با اعضای انجمن صنفی کارگری معلمان و شاغلین مدارس غیر دولتی با اشاره به مشکلاتی در بخش حقوق و دستمزد، بیمه و قردادهای کار معلمان مشمول قانون کار اظهار کرد: این مطالبات به حق هستند و دستور پیگیری نیز صادر می‌شود.

وی با تأکید بر پیگیری مشکلات معلمان مدارس غیردولتی بیان کرد: آن دسته از مسایل و مشکلات معلمان و شاغلین مدارس غیر دولتی که در حوزه اختیارات اداره کل است به صورت مستقل پیگیری می شود و بخش دیگر نیز با تعامل با اداره کل آموزش و پرورش بررسی خواهد شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به نقش انجمن های صنفی و تشکل های کارگری و کارفرمایی گفت: انجمن صنفی کارگری معلمان و شاغلین مدارس غیر دولتی به عنوان یک تشکل رسمی و دارای مجوز باید به رسمیت شناخته شود.

آقاجانی همچنین از اعزام تیم های بازرسی به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد مدارس غیردولتی در اجرای قوانین کار برای معلمان مشمول قانون کار خبر داد و افزود:با مدیرکل آموزش و پرورش استان به منظور به رسمیت شناختن، بهره مندی از ظرفیت ها و مشارکت دادن این انجمن در اقدامات مشترک و پیگیری مطالبات صنفی  رایزنی می‌کنم.

در این دیدار که سرپرست مدیریت روابط کار و روسای ادارات روابط کار و تشکلات کارگری و کارفرمایی استان نیز حضور داشتند، مشکلات معلمان مشمول قانون کار مطرح شد.

انتهای پیام/1301