اقتصاد یکی از موضوعات مؤثر برای میزان جمعیت در میان خانواده‌هاست

امام‌جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه انتظار ما از مجلس و دولت این است که خود را در کنار مردم، بدانند، گفت: باید از خانواده‌ها حمایت کرد تا در ازدیاد نسل یک حرکت انقلابی و ایثارگرایانه در افزایش نسل و جوانی جمعیت اتفاق بیفتد و این محقق نمی‌شود مگر با حمایت از خانواده.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، حجت‌الاسلام احمد طیبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت روز جمعیت اظهار کرد: در سه دهه اخیر کاهش جمعیت هفتاد درصد بوده است، آمارها نشان از انفجار پیری در آینده دارد و طی سه مرحله به آن می‌رسد، این موضوع آن‌قدر جدی است که یکی از سیاستمداران آمریکا توصیه کرده که از حمله پیش‌دستانه به هسته‌ای ایران اجتناب کنید چراکه آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع این کشور نیست.

وی با بیان اینکه مسئله اقتصاد یکی از موضوعات مؤثر برای میزان جمعیت در میان خانواده‌هاست، گفت: باید از خانواده‌ها حمایت کرد تا در ازدیاد نسل یک حرکت انقلابی و ایثارگرایانه در افزایش نسل و جوانی جمعیت اتفاق بیفتد و این محقق نمی‌شود مگر با حمایت از خانواده.

امام‌جمعه موقت رشت با بیان اینکه مردم بصیر و قدرتمند ایران اسلامی فتح خرمشهر را نمونه عبرت‌آموز تاریخی می‌دانند، افزود: دشمن در آغاز جنگ با وحدت و همدلی و هماهنگی مردم و مسئولین مواجه شده و نقشه‌های شوم آن‌ها نقش بر آب شد.

وی با اشاره به اینکه امروز با درگیر کردن اذهان مردم با جنگ ترکیبی می‌خواهند به مردم بقبولانند که تنها راه نجات کشور مصالحه و تسلیم در برابر غرب است، تصریح کرد: همراهی و بصیرت و هوشیاری مردم با طرح دولت نقشه‌های شوم دشمن برای ایجاد التهاب در کشور را نقش بر آب کرد و با این همراهی انتظار می‌رود که مسؤولین خود را در کنار مردم بدانند و اجازه ندهند در سایه عدم نظارت دشمن به اهداف خود برسد.

طیبی با تأکید بر اینکه انتظار ما از مجلس و دولت این است که خود را در کنار مردم، بدانند بیان  کرد: انتظار می‌رود با افزایش نظارت هوشمند و اجرای دقیق برنامه‌ها و جلوگیری و برخورد با سودجویان اجازه ندهند دشمن به اهداف خود برسد.

خطیب جمعه رشت با تأکید بر اینکه باید وابستگی کشور به درامدهای نفتی را  قطع و رونق تولید را در دستور کار قرار دهند، گفت: مسؤولان به جوانان  باور داشته و به آنان میدان بدهند، به فضل الهی نویدهایی در راه است و مردم نیز با هوشیاری و بصیرت مایه یاس و ناامیدی مردم خواهند شد.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳