دفنگاه زباله سراوان معضلی سی‌وچند ساله است

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با بیان اینکه دفنگاه زباله سراوان یک معضل سی و چند ساله است گفت: برای احداث ابنیه زباله سوز سراوان اعتبار پانصد میلیارد تومانی نیاز داریم.

به گزارش مجله خبر تپور از رشت، محمدحسین واثق کارگرنیا ظهر امروز در دیدار با اعضای هیئت مرکزی مجمع هم اندیشان پیرامون برخی از مباحث شهری در ساختمان شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت ایام سوگواری امام علی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مؤمنین روزه دار اظهار کرد: امیدوارم حاجات تمامی شهروندان در این ایام مبارک ختم بخیر شود.

وی با بیان اینکه شورای ششم رشت از ابتدا با هدف شفاف سازی وارد عرصه شد افزود: در این راستا تمامی جلسات شورا به صورت مستقیم و پخش زنده در اختیار عموم علاقمند قرار دارد.

کارگرنیا به دفنگاه زباله سراوان به عنوان یک معضل سی و چند ساله اشاره کرد و گفت: بر اساس یک کارشناسی غیر صحیح در گذشته، سراوان به عنوان دفنگاه زباله انتخاب شد و پس از مشکلاتی که در این حوزه ایجاد شد تصمیم بر آن شد تا همزمان با سه شهر دیگر کشور دستگاه زباله سوز در سراوان راه‌اندازی شود.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با اشاره به مشکلاتی که پیرامون راه اندازی زباله سوز در رشت رقم خورد، بیان کرد: تا مدتها در اجرای این تصمیم منتظر تایید محیط زیست بودیم و پس از آن نیز به واسطه عدم اختصاص اعتبارات لازم وقفه ایجاد شد و در حال حاضر فقط برای ایجاد ابنیه زباله سوز نیازمند پانصد میلیارد تومان اعتبار هستیم.

کارگرنیا با بیان اینکه برای ساماندهی لندفیل سراوان نیز ماه ها است قرار داد منعقد شده است گفت: متاسفانه برخی از مدیران شهرداری نیز ترک فعل هایی پیرامون پسماند انجام داده اند و اعضای محترم شورا به جد پیگیر برخورد لازم با متخلفین هستند.

به گزارش تپور، در این جلسه اعضای هیئت مرکزی مجمع هم اندیشان، پیرامون برخی از مباحث شهری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳