تقویت پایه‌های اعتقادی در راس فعالیت‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار دارد

نماینده ولی‌فقیه در گیلان ولایت پذیری را رکن اساسی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ایمان جوانان به غیب و جهان آخرت نخستین امتیاز نیروهای مسلح ایران نسبت به دیگر ارتش‌ها است.

به گزارش مجله خبری تپـــور از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در استان به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تبریک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام و روز نکوداشت ارتش اظهار کرد: تلاش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در راستای تعالی کشور است و روز ارتش، روز اقتدار جامعه اسلامی محسوب می شود.

وی به امتیازهای نیروهای مسلح ایران به ویژه ارتش جمهوری اسلامی نسبت به دیگر ارتش های دنیا اشاره کرد و افزود: ایمان جوانان به غیب و جهان آخرت نخستین امتیاز نیروهای مسلح ایران نسبت به دیگر ارتش ها است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وجود رهبری شایسته دومین امتیاز نیروهای مسلح ایران است، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرماندهی کل قوا نقش چشم و دیده بان را در نیروهای مسلح ایران و دنیای اسلام را دارد.

فلاحتی، رهبری را رمز تعالی و سبب امتیاز نیروهای مسلح ایران نسبت به دیگر ارتش ها دانست و بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایه فرمانده بصیر، مقتدر و آگاه به فنون سیاسی و نظامی دنیا در حراست از نظام اسلامی تلاش می کند.

وی، وجود جوانان جهادی را از جمله امتیاز نیروهای مسلح ایران برشمرد و گفت: امتیاز است که جوانان جهادی در نیروهای مسلح ما خدمت می کنند و اکنون صدها سرلشکر بابایی و شیرودی داریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه وجود تسلیحات نظامی بومی سازی شده با فناوری های جدید از دیگر امتیازهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: داشتن جنگ افزارهای مدرن و به روز، قدرت بازدارندگی ایجاد می کند.

آیت الله فلاحتی، ولایت پذیری را رکن اساسی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و تربیت و همچنین تقویت پایه های اعتقادی در راس فعالیت های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

وی با تاکید بر توجه به تربیت سربازان در نیروهای مسلح، اظهار کرد: با حفظ احترام به درجه های نظامی، ملاک را کرامت انسانی قرار دهید.

قدرت بازدارندگی ارتش سبب ایجاد امنیت در منطقه شده است

فرمانده آموزش تخصص های دریایی رشت نیز در دیدار مذکور وجود نیروی انسانی انقلابی، قرآنی و ولایتمدار را ویژگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: تربیت را مقدم بر آموزش می دانیم و قرآن، ائمه اطهار علیه السلام و آموزه های دینی راهبرد ما در تربیت کارکنان است.

امیر دریادار دوم مهدی شعبان زاده با اشاره به اینکه در حوزه تجهیزات نظامی به استقلال رسیدیم، بیان کرد: با توجه به تهدیدات دشمن و نیاز عملیاتی یگان ها، تجهیزات بومی سازی شده است.

وی از آمادگی بسیار خوب ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و تصریح کرد: قدرت بازدارندگی ارتش سبب ایجاد امنیت در منطقه شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۳