از ظرفیت دستگاه‌های ملی اجرایی و بانکی برای پرداخت تسهیلات کم‌بهره به رانندگان تاکسی استفاده می‌کنیم

استاندار گیلان با اشاره به شرایط کرونایی و آسیب‌های وارده به معیشت و اقتصاد اقشار مختلف مردم به ویژه رانندگان تاکسی گفت: سخت‌گیری‌های غیرقانونی در خصوص بیمه رانندگان تاکسی پسندیده نیست لذا باید از هر مسیری برای تسهیل خدمات‌رسانی مناسب به این تلاشگران استفاده شود.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی صبح امروز در نشست با جمعی از مدیران و اعضای اتحادیه تعاونی تاکسیرانی و کرایه اتومبیل که شماری از مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز حضور داشتند، با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار اظهار کرد: شهروندان در حمل و نقل عمومی در استفاده از تاکسی احساس امنیت می‌کنند و به این مجموعه اعتماد دارند.

وی با اشاره به شرایط کرونایی و نیز آسیب‌های وارده به معیشت و اقتصاد اقشار مختلف مردم به ویژه رانندگان تاکسی گفت: ساماندهی تلاشگران عرصه حمل و نقل با توجه به مسائل و مشکلات مشترک باید در قالب تشکل‌های تعاونی تعریف شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه سخت‌گیری‌های غیرقانونی در خصوص بیمه رانندگان تاکسی پسندیده نیست، گفت: باید از هر مسیری برای تسهیل خدمات‌رسانی مناسب به این تلاشگران استفاده شود.

عباسی متولی امور رانندگان تاکسی را اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دانست و با بیان اینکه برای وظایف ذاتی نباید منتظر تفویض اختیار ماند، گفت: در کارگروه ترافیک و حمل و نقل ، با بهره‌گیری از اختیارات موجود برای نوسازی ناوگان درون شهری تصمیم گیری شود.

وی با تاکید بر اینکه شرایط و تنگناهای زندگی رانندگان تاکسی را درک می‌کنم، بیان کرد: از ظرفیت دستگاه‌های ملی اجرایی و بانکی برای پرداخت تسهیلات کم بهره به رانندگان تاکسی استفاده می‌کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه طی روزهای آتی خبرهای خوشی برای رانندگان تاکسی خواهیم داشت، گفت: در صورت فراهم شدن شرایط برای واردات خودرو از طریق منطقه آزاد انزلی، به تعاونی تاکسیرانی اولویت داده می‌شود.

عباسی با اشاره به تأکید صورت گرفته مبنی برکاهش و اصلاح ساختار سرعت گیرها در جاده‌ها در دیدار اخیر خود با رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، خاطرنشان کرد: برای رفع گره‌های ترافیکی خیابان‌ها به ویژه در شهر رشت با چاره‌اندیشی شود.

وی با بیان اینکه در جهت ایجاد خط ویژه تاکسی در برخی شهرها که این امکان را دارند باید راهکار ارائه شود، افزود: برای ترغیب مردم در استفاده از تاکسی، فرهنگ‌سازی و بسترسازی شود.

به گزارش تپور، در این نشست برخی از مدیران اتحادیه تاکسیرانی استان و شهرستان‌ها به نمایندگی از جامعه تاکسیرانان به بیان دغدغه‌ها و مشکلات این قشر زحمتکش پرداختند.

انتهای پیام/۱۳۰۳