مدیران بانک‌ها همگام با سرمایه‌گذاران حرکت کنند

استاندار گیلان با تاکید لزوم توجه به صنعت به عنوان یکی از مزیت های مهم رودبار برای ریشه کن کردن بیکاری در این شهرستان، گفت: متولیان حوزه تولید، اشتغال و بانک‌ها همپا و همگام با سرمایه گذاران قدم بردارند و در صورت وجود مانع در امور، مراتب را جهت تسریع در کار، بدون فوت وقت به استانداری اطلاع دهند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی عصر امروز (یکشنبه) پس از بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی در حال احداث و نیمه فعال در شهر صنعتی لوشان ، در جلسه فوق العاده تسهیل و رفع موانع تولید در این شهر صنعتی اظهار کرد: برای تسهیل در امور تولید و اشتغال باید جهادی و انقلابی و در میدان کار، تصمیم گیری کرد و این جلسه را به قید فوریت پس از بازدید سه روز پیش از شهر صنعتی لوشان، برگزار کرده ایم که بتوانیم موانع موجود را برطرف سازیم.

وی با یادآوری تأکیدات خود مبنی بر آنکه اجازه رها شدن بخش تولید را نخواهم داد و پای کار رونق تولید و اشتغال هستم، گفت: باید شعار راهبردی تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب که مورد تاکید رئیس جمهوری نیز هست، را با تمام توان در استان گیلان تحقق ببخشیم.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه وضع موجود حوزه های اقتصادی و تولیدی در نقاط مختلف گیلان رضایت بخش نیست، بیان کرد: باید امور هم در حوزه مدیریت و هم در حوزه تولید و سرمایه گذاری را به افراد وارد به کار و دلسوز بسپاریم.

عباسی با تاکید لزوم توجه به صنعت به عنوان یکی از مزیت های مهم رودبار برای ریشه کن کردن بیکاری در این شهرستان، خاطرنشان کرد: متولیان حوزه تولید، اشتغال و بانک‌ها همپا و همگام با سرمایه گذاران قدم بردارند و در صورت وجود مانع در امور، مراتب را جهت تسریع در کار ، بدون فوت وقت به استانداری اطلاع دهند.

وی با اشاره به بازدید از یکی از واحدهای در حال احداث واقع در شهر صنعتی لوشان و وجود مشکل برق این شرکت، به مدیرعامل شرکت توزیع برق استان دستور داد طی مدت کمتر از چهار ماه با همکاری فرمانداری رودبار و شرکت شهرک های صنعتی استان، مشکل برق این شرکت بمنظور تسریع در راه اندازی مرتفع شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در خصوص رفع مشکل شرکت نیمه فعال ام دی اف و کارخانه آجر و سفال لوشان، گفت: شرکت تولید ام دی اف که ظرفیت اشتغال یک هزار نفر دارد اکنون با ۲۰ نیرو فعالیت می کند و کارخانه آجر و سفال لوشان با ۹۵ درصد پیشرفت کار آن‌هم با سرمایه گذاری بخش خصوصی هنوز به بهره برداری نرسیده که جای بسیار تاسف دارد.

عباسی در این خصوص، فرماندار رودبار، متولیان امر و بانک های عامل ارائه دهنده تسهیلات را مکلف به نهایت همکاری با سرمایه گذاران کرد به گونه ای که کارخانه آجر و سفال لوشان در عید نوروز بتواند با تجهیز نهایی، آغاز به کار و ایجاد اشتغال کند.

وی با بیان اینکه با رعایت همه موارد قانونی و نظارت دستگاه های متولی، با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در گیلان، فضایی فراهم شود تا در مزایده ها ضمن اولویت به سرمایه گذاران بومی دارای اهلیت و نیز اخذ تعهد اشتغال، تسهیلات مناسب از محل رونق تولید دیگر منابع مالی که مورد تاکید دولت سیزدهم است، ارائه شود، بیان کرد: قطار توسعه و پیشرفت گیلان با اهتمام ویژه و حمایت دولت که پای کار است، ارائه تسهیلات مناسب در کمترین زمان به سرمایه گذاران و نیز بهره مندی از تمام ظرفیت برای ایجاد اشتغال پایدار توسط صاحبان سرمایه، سرعت می گیرد و باید مردم شاهد شکوفایی اقتصاد این استان باشند.

اسدالله عباسی پنجشنبه گذشته (۱۲ اسفندماه) بعد از شرکت در جلسه شورای اداری با موضوع معارفه سرپرست فرمانداری رودبار، به صورت سرزده از مناطق مختلف این شهرستان از جمله شهر صنعتی لوشان بازدید و بدلیل بررسی سریع مشکلات موجود در این شهر صنعتی ، جلسه فوق العاده تسهیل و رفع موانع تولید در شهر صنعتی لوشان را امروز برگزار کرد.

در این جلسه، که سرپرست فرمانداری رودبار، امام جمعه لوشان و جمعی از متولیان حوزه تولید و اشتغال استان و شهرستان شرکت داشتند، معاون امور اقتصادی استانداری، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، مدیران عامل و سرپرستان امور شعب بانک های استان و تعدادی از سرمایه گذاران و صاحبان شرکت های تولیدی مستقر در شهر صنعتی لوشان موارد و موضوعات خود را ارائه کردند.

انتهای پیام/۱۳۰۳