محیط‌زیست گیلان تبدیل به گفتمان جامعه شده است

رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان محیط‌زیست، فرهنگ و فضای مجازی را از موضوع های اصلی استان عنوان کرد و گفت: تلاش ما این بود معضلات زیست محیطی به ویژه پسماند، آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و تالاب انزلی تبدیل به گفتمان جامعه شود و این اتفاق افتاده است.

به گزارش مجله خبری تپـــور، آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در جلسه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با موضوع «بررسی اولویت‌های فرهنگی سال ۱۴۰۱» با بیان اینکه توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری یک اصل مهم و فصل الخطاب در تمامی امور است،اظهار کرد: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری بسیاری از فعالیت‌های انجام شده در جامعه جهاد محسوب نمی‌شود.

وی یکی از جهادهای مهم در جامعه را خنثی کردن اهداف شوم دشمن در جمهوری اسلامی دانست وگفت: یکی از رویکردهای مهم در جهاد تبیین خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن است لذا یکی از رویکردهای مهم در جهاد تبیین تقویت ارزش‌ها و هدف قرار دادن دشمن است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر لزوم توجه به فریضه فوری و قطعی جهاد تبیین و مبارزه با جنگ شناختی استکبار در جامعه بیان کرد: استکبار با ابزار رسانه‌ای خود همواره در موضوعات مختلف شبهات بسیاری را در جامعه ایجاد می‌کنند بده علاوه بر توجه به ارزش‌ها باید به بهترین نحو به شبهات پاسخ داد.

فلاحتی با ابراز نگرانی از تغییر گفتمان نسل جوان در جامعه افزود: باید مسوولان توجه به سبک‌ زندگی اسلامی را یکی سرلوحه امور خود قرار دهند زیرا تغییر گفتمان نسل جوان جامعه از حربه‌های امروز دشمنان است.

وی از تهیه طرح عفاف و حجاب توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گیلان خبر داد و گفت: این طرح‌ها باید به تمام دستگاه‌های متولی ارائه و برای مردم تبیین شود زیرا فرهنگ زیربنای تمامی امور در راستای رشد تعالی جامعه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به گفتمان‌سازی به منظور حل بسیاری از مشکلات استان گیلان تصریح کرد: پسماند، تالاب انزلی، آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود از جمعه چند مشکلات موجود در جامعه است که با تلاش‌های صورت گرفته به یک گفتمان مبدل شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۳