از راه‌آهن رشت_کاسپین و تکمیل آزادراه منجیل در سال جدید بهره‌برداری می‌شود

استاندار گیلان با بیان اینکه اجازه مانع تراشی در پروژه‌های راه‌آهن و آزادراه به هیچ‌کس داده نمی‌شود، گفت: از حداکثر ظرفیت‌ها استفاده شود تا پروژه‌های راه‌آهن رشت– کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) در سال 1401 به بهره برداری برسد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور، اسداله عباسی روز (چهارشنبه) در نشست رسیدگی به پروژه های  راه آهن رشت – کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) که با حضور مدیران دستگاه های متولی، مجریان، پیمانکاران و ناظرین برگزار شد، اظهار کرد: همان طور که در نشست شورای اداری با حضور آیت الله دکتر رئیسی، رئیس جمهوری تاکید شد، بعد از معظل پسماند در گیلان، مهم ترین موضوع عمرانی این استان  تکمیل ۳۶ کیلومتر باقیمانده راه آهن رشت – کاسپین و آزاد راه رشت- قزوین محدوده منجیل است.

وی با بیان اینکه مشکلی در تأمین اعتبار این پروژه ها نداریم و اعتبارات بصورت نقدی تخصیص می یابد، گفت: معاون عمرانی استاندار مکلف است، تا روزانه و هفتگی پیشرفت این طرح ها را گزارش دهد.

نماینده عالی دولت در گیلان ب اشاره به مصوبات عمرانی سفر پر و خیر  و برکت رئیس جمهوری به استان، گفت: برای راه آهن رشت- کاسپین ۶۵۰ میلیارد تومان از محل سفر برای سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اعتبار مصوب شده که در مرحله نخست ۵۰ میلیارد تومان آن به صورت نقدی تخصیص شده است.

دکتر عباسی در خصوص تکمیل آزادراه رشت – قزوین در منطقه منجیل هم گفت: برای این پروژه نیز  ۳۵۰ میلیارد تومان از محل سفر اخیر رئیس جمهوری به گیلان تصویب شده است که در مرحله اول ۵۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی و انقلابی باید در اجرای پروژه های راه آهن رشت– کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) که انتظار و خواسته چند ساله مردم است،دیده شود، بیان کرد: در محل اجرای این پروژه ها تابلوهای روزشمار و درصد پیشرفت نصب شود تا همه در جریان پیشرفت کار قرار بگیرند.

دکتر عباسی با بیان اینکه اجازه مانع تراشی در پروژه های راه آهن و آزادراه به هیچ کس داده نمی شود،گفت: از حداکثر ظرفیت ها استفاده شود تا پروژه های راه آهن رشت– کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

به گزارش تپور، پرداخت مطالبات کارگران فعال این پروژه ها در آستانه سال نو و همچنین تشکیل جلسات مرتبط پروژه های یادشده در محل اجرا به منظور تسریع در امور از دیگر تاکیدات استاندار گیلان در این نشست بود، در این نشست، مدیران دستگاه های متولی، مجریان، پیمانکاران و ناظرین پروژه های  راه آهن رشت – کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) گزارشی از میزان پیشرفت و روند اجرای کار به استاندار گیلان ارائه کردند.

انتهای پیام/۱۳۰۳