نامگذاری خیابانی در رشت به نام نخستین شهیده مدافع سلامت کشور شهیده نرجس خانعلی‌زاده

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از تلاش‌های مجموعه کادر درمان در مقابله با ویروس منحوس کرونا، گفت: خیابانی در رشت به نام نرجس خانعلی‌زاده، اولین شهیده مدافع سلامت کشور نام‌گذاری شد.

به گزارش مجله خبری تپــــور، محمدحسین واثق کارگرنیا صبح امروز در آئین رونمایی از خیابان شهیده نرجس خانعلی‌زاده در رشت اظهار کرد: طی چند سال اخیر و با شیوع ویروس منحوس کرونا، کادر زحمتکش درمان ایثارگرانه برای نجات جان همنوعان خود تلاش کردند و در این راه بسیاری از فرزندان سفید پوش ایران اسلامی به درجه عظیم شهادت نائل آمدند.

وی با تأکید به اینکه ایستادگی و تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان در شهر رشت، استان گیلان و جای جای ایران اسلامی در مقابله با ویروس منحوس کرونا  شایسته تقدیر است، افزود: بدون شک، چنانچه مجموعه کادر درمان همچون سربازانی دلاور برای مقابله با ویروس کرونا در خط مقدم سلامت ایستادگی نمی‌کردند یقینا آمار جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا بسیار افزایش پیدا می‌کرد و از این بابت قدردان زحمات یکایکشان هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ادای احترام به جامعه سلامت و درمان گفت: مردمان خونگرم شهر رشت و استان گیلان همواره در مقاطع مختلف ثابت کردند که برای کمک و نجات جان همنوعان خود لحظه‌ای تعلل نمی‌کنند و نرجس خانعلی‌زاده اولین شهیده مدافع سلامت کشور از گیلان، تأیید مجددی بر این ادعا است.

کارگرنیا با اشاره به نام‌گذاری خیابانی به نام شهیده نرجس خانعلی‌زاده در رشت گفت: در این راستا با نام‌گذاری مسیر چهار راه قدس به سمت چهار راه توتونکاران به نام نرجس خانعلی‌زاده اولین شهیده مدافع سلامت کشور قصد داریم ارادت قلبی‌مان را نسبت به فداکاری‌های جامعه عزیز درمان نشان دهیم.

به گزارش تپـور، نرجس خانعلی‌زاده، ۴ اسفند ۱۳۹۸ در پی شیوع گستردهٔ ویروس کرونا در ایران، با عوارض مشابه ابتلا به ویروس کرونا، در حین رسیدگی به بیماران در محل کار خود از حال رفت و به زمین افتاد. وی به دلیل عوارض ریوی و تنگی نفس در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد. نرجس خانعلی‌زاده در بعدازظهر روز ۶ اسفند ۱۳۹۸ در بیمارستان میلاد لاهیجان درگذشت.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳