سینماهای گیلان را مانند تالار مرکزی احیا می‌کنیم

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه خلاء سینما در گیلان کاملا مشهود است، گفت: خلاء سینما در گیلان و مرکز استان کاملا مشهود است و این خلاء را دشمنان با ساخت‌های فیلم‌های مختلف و ماهواره پر کردند لذا در تلاشیم تا مثل تالار مرکزی رشت سینماهای گیلان را نیز احیا کنیم.

به گزارش مجله خبری تپور، اسدالله عباسی شامگاه شنبه در اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه زحمات زیادی برای اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم فجر در گیلان کشیده شده است، اظهار کرد: فرهنگ مردم گیلان با فرهنگ و هنر آمیخته شده و گیلانیان همواره عشق و علاقه خود را به هنر نشان داده و نمونه بارز آن استقبال پرشور از جشنواره فیلم فجر بوده است.

 

وی با ابراز خرسندی از آشتی مردم گیلان با سینما گفت: اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر یک کار بسیار خوب در گیلان بوده که نتیجه تمامی این تلاش‌ها آشتی مردم با سینما است.

 

استاندار گیلان خلاء سینما در گیلان را کاملا مشهود دانست و بیان کرد: خلاء سینما در گیلان و مرکز استان کاملا مشهود است و این خلاء را دشمنان با ساخت‌های فیلم‌های مختلف و ماهواره پر کردند که باید فکری به حال آن اندیشیده شود و در تلاشیم تا مثل تالار مرکزی رشت سینماهای گیلان را نیز احیا کنیم.

 

عباسی با بیان اینکه استکبار به دنبال خلع سلاح فرهنگی در کشور است، تصریح کرد: هرساله جشنواره‌های مختلفی در عرصه سینما، فیلم، تئاتر در کشور برگزار می‌شود که باید امکان اکران بخش‌های مختلف جشنواره‌هایی مثل فیلم فجر در مناطق روستایی فراهم شود چون در این صورت هیچ قدرتی توان نفوذ فرهنگی به کشور را نداشته و امید در جامعه تزریق می‌شود.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه ایجاد نشاط در جامعه بیان کرد: در شرایط کنونی کشور نیاز به ایجاد نشاط داشته و بهترین راه برای ایجاد نشاط در جامعه ایران فیلم‌های مختلف سینمایی در گیلان و احیا سینماها در این استان است.

 

نماینده عالی دولت در گیلان تالاب مرکزی رشت را یک ظرفیت برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در این استان دانست و گفت: باید از ظرفیت تالار مرکزی رشت به صورت روزانه استفاده شده و این تالار در اختیار هنرمندان در عرصه‌ها مختلف هنری قرار گیرد.

 

عباسی با اشاره به کمبود سینماهای فعال در گیلان افزود: یکی از ضعف‌های مشهود در گیلان کمبود سینماهای فعال است به طوری که به تعداد انگشت‌های دست در این استان سینمای فعال وجود ندارد لذا در این خصوص در تلاشیم تا سینماهای تعطیل را در گیلان احیا کنیم.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳