سینماهای گیلان احیا می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با گله‌مندی از غیرفعال بودن سینما در شهرستان‌های گیلان تصریح کرد: روزگاری فعال‌ترین سینماهای کشور در گیلان و رشت دایر بوده است ولی اکنون با کمبود سینما مواجه بوده و حال و روز سینما در گیلان اصلا مناسب نیست لذا برای احیای سینماهای گیلان یک کارگروه تشکیل شده است و در تلاشیم تا سینماهای گیلان هرچه سریعتر احیا شود.

به گزارش مجله خبری تپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان شامگاه شنبه اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه انعکاس خبری بی‌نظیر بوده است، اظهار کرد: در گذشته مردم برای دیدن فیلم‌های جشنواره فجر از رشت به تهران رفته و برای تماشای فیلم‌های جشنواره فجر مجبور به پرداخت هزینه‌های گزافی بودند.

 

رضا ثقتی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در خصوص اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در گیلان گفت: از سال ۹۱ مجوز برگزاری اکران جشنواره ملی فیلم فجر در گیلان داده شده و از آن سال تاکنون تمام رویدادهای جشنواره فجر با استقبال بسیار خوب مردم رشت مواجه شده و به بهترین نحو در حال اجرا است.

 

وی از اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم فجر در دو سینمای گیلان خبر داد و افزود: سینما ۲۲ بهمن و تالار مرکزی دو نقطه اکران فیلم‌های فیلم فجر بوده و در حوزه پذیرش در اکران فیلم با رشد ۲۰۰ درصدی مواجه بودیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با قدردانی از استقبال پرشور مردم گیلان از فیلم‌های جشنواره بین المللی چهلمین فیلم فجر بیان کرد: در یک هفته گذشته ۴۸ سانس فیلم و ۱۱ هزار نفر از این فیلم‌ها استقبال کردند که جای بسیار قدردانی دارد.

 

ثقتی همچین با تاکید بر لزوم توجه به اکران دیگر بخش‌های جشنواره فجر گفت: جشنواره تئاتر و فیلم و هنرهای تجسمی فجر در گیلان برگزار شد که در گیلان بی‌سابقه بوده است.

 

وی با گله مندی از غیرفعال بودن سینما در شهرستان‌های گیلان تصریح کرد: روزگاری فعال‌ترین سینماهای کشور در گیلان و رشت دایر بوده است ولی اکنون با کمبود سینما مواجه بوده و حال و روز سینما در گیلان اصلا مناسب نیست لذا برای احیای سینماهای گیلان یک کارگروه تشکیل شده است و در تلاشیم تا سینماهای گیلان هرچه سریعتر احیا شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با درخواست از استاندار گیلان در خصوص احداث سینما در شهرک‌های این استان افزود: انتظار ما این است که با پیگیری‌های صورت گرفته سینماهایی در شهرک‌های گیلان احداث شود.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳