۱۴۲ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های گیلان بستری شدند

طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر 5 شهرستان گیلان شامل شهرستان‌های رودبار، لاهیجان، لنگرود، آستانه‌اشرفیه و ماسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و 12 شهرستان استان اعم از شهرستان‌های املش، رشت، خمام، بندرانزلی، تالش، آستارا، سیاهکل، رودسر، رضوانشهر، صومعه‌سرا، شفت و فومن در رنگ‌بندی نارنجی کرونایی هستند و احتمال تغییر رنگ به قرمز را دارند.

به گزارش مجله خبری تپــــور، براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۴۷۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و لازم به ذکر است که در چندین هفته گذشته شمار کل بستری‌شدگان کرونایی با تداوم روند نزولی به ۱۱۸ نفر نیز رسیده بود.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ۱۴۲ بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند که ۶۳ نفر از این تعداد بیماران کرونایی حال مساعدی نداشته و بدحال هستند.

همچنین ۶۶ نفر از بیماران کرونایی در استان گیلان به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۳ نفر از این بیماران در پی نامساعد شدن حالشان طی ۲۴ ساعت گذشته به بخش ICU بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر ۵ شهرستان استان گیلان شامل شهرستان‌های رودبار، لاهیجان، لنگرود، آستانه‌اشرفیه و ماسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و آمار مبتلایان کرونایی بالایی دارند.

همچنین ۱۲ شهرستان استان اعم از شهرستان‌های املش، رشت، خمام، بندرانزلی، تالش، آستارا، سیاهکل، رودسر، رضوانشهر، صومعه‌سرا، شفت و فومن نیز در رنگ‌بندی نارنجی کرونایی هستند و احتمال تغییر رنگ به قرمز را دارند.

اگرچه واکسن سد ایمنی صد در صدی در برابر کرونا نیست اما با توجه به اهمیت واکسیناسیون در مقابله با سویه‌های جدید کرونا و کاهش شمار فوت‌شدگان ناشی از بیماری کرونا مراکز واکسیناسیون در استان گیلان همچنان با قوت به کار خود ادامه می‌دهند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۴۶۹ مرکز واکسیناسیون کرونا در سطح استان و ۲۱۹ مرکز در شهرستان رشت به واکسیناسیون گروه‌های هدف مشغول هستند چرا که واکسیناسیون از عوامل کم شدن اثرات پیک‌های کرونا است.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳