بینش بالای سیاسی دانشجویان، از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است

استاندار گیلان با بیان اینکه تربیت و تقویت نسل انقلابی اولویت دولت سیزدهم است، گفت: رئیسان دانشگاه‌های گیلان مکلف هستند از هر دانشگاه یک جوان نخبه به نمایندگی از سایر دانشجویان برای عضویت در شورای مشورتی را در اسرع وقت معرفی کنند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، اسدالله عباسی عصر امروز در نشست صمیمی‌ با تشکل‌های دانشجویی دانشگا‌ه‌های استان گیلان که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد؛ با گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر و یاد و خاطره شهیدان و امام خمینی(ره)، اظهار کرد: مسئولان اجرایی هم باید روحیه نقدپذیری داشته باشند، چرا که مسئول بودن، همان پاسخگو بودن در مقابل مطالبات مردمی است و در پی آن رفع اشکال و اصلاح امور صورت می پذیرد.

وی با بیان اینکه تربیت و تقویت نسل انقلابی اولویت دولت سیزدهم است، گفت: اندیشه، تفکر و خلاقیت جوانان دانشگاهی باید مورد توجه قرار گرفته تا با حمایت و به کارگیری از این نسل ارزشمند ایران اسلامی در اداره کشور، تحول به نفع مردم ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه رئیسان دانشگاه‌های گیلان مکلف هستند از هر دانشگاه یک جوان نخبه به نمایندگی از سایر دانشجویان برای عضویت در شورای مشورتی را در اسرع وقت معرفی کنند، تصریح کرد: دانشجویان ما به عنوان نسل اهل علم و دانش با مطالعه، بینش سیاسی بالا و بصیرت، نسبت به مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … اهتمام ویژه دارند و در جهت شکوفایی و بالندگی ایران اسلامی دغدغه مند هستند.

عباسی با بیان اینکه توجه به مباحث فرهنگی پیش‌قراول موفقیت در همه امور جامعه است، گفت: شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدا با تأسی از امام حسین (ع) و منویات امام راحل پیام انقلاب اسلامی را با کار فرهنگی به گوش جهانیان رساند و دانشجویان نیز همیشه با پیروی از ولایت فقیه، سیلی محکمی بر دهان یاوه گویان زده اند.

وی با اشاره به انتقاد برخی دانشجویان درباره تغییر نکردن بعضی از مدیران دولت قبل در گیلان، گفت: روند انتصابات شتاب بیشتری می‌گیرد و بدانید که همه کار‌ها در این خصوص انجام شده است.

استاندار گیلان با اشاره به لزوم چابک‌سازی تیم خدمت دولت سیزدهم در گیلان، بیان کرد: به‌عنوان خادمان ملت در استان بر اساس برنامه تحولی، در حال حرکت و پاسخگوی مردم هستیم.

عباسی همچنین با یادآوری سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری به گیلان، برخی مصوبات این سفر در بخش‌های توسعه‌ای استان را برشمرد و تأکید کرد که آزادسازی سواحل، یکی از این مصوبات بود و دیگر تصمیمات را که در جلسه شورای اداری استان با حضور آیت الله دکتر رئیسی اتخاذ شد، به زودی از طریق رسانه‌ها، به اطلاع مردم می‌رسانم.

به گزارش تپور، در این نشست که نزدیک به سه ساعت به طول انجامید؛ جواد غلامی به نمایندگی از هیأت دانشجویی از دانشگاه گیلان، فرزام قنبری به نمایندگی از کانون‌های فرهنگی دانشجویی استان از دانشگاه آزاد اسلامی، فاطمه رضازاده به نمایندگی از بسیج دانشجویی استان از دانشگاه پیام نور، محمد جوکار به نمایندگی از انجمن اسلامی دانشجویی از دانشگاه گیلان، سید احسان موسوی به نمایندگی از جامعه اسلامی دانشجویان استان از دانشگاه علوم پزشکی، سیده فاطمه شفیعی به نمایندگی از شورای صنفی دانشجویان از دانشگاه گیلان، میلاد فدایی به نمایندگی از انجمن های علمی دانشجویان استان از دانشگاه گیلان و رامتین ترابی به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان در این جلسه درباره موضوعات مختلف مرتبط با کشور، استان و امور دانشجویی صحبت کردند.

انتهای پیام/۱۳۰۳