کسب و کار دانشگاه آزاد اسلامی گیلان روی پرورش انسان و آموزش تنظیم شده است

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حرکت کردن جدی به سمت دانشگاه نسل سومی و دانشگاه کارآفرین‌ساز برای حیات دانشگاه ضروری است، گفت: به مردم اعلام کنیم که در دانشگاه آزاد برای اشتغال فرزندان شما برنامه داریم و در این مسیر زمینه‌سازی خواهیم کرد و کاری‌ کنیم که مردم این هدف را در شعار و عمل ببینند.

به گزارش مجله خبری تپـــور، روح‌الله دهقانی‌ فیرزآبادی صبح امروز در نشست تخصصی تبیین سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد ملی گام دوم انقلاب در رشت با تاکید بر اینکه وظیفه دانشگاه آزاد اسلامی، انسان‌سازی است و این دانشگاه باید برگردد به سیستم خود و کار کند، اظهار کرد: در دانشگاهِ نسل نخست، افراد برای کار کردن در بنگاه‌ها، شرکت‌های تولیدی و نهادها تربیت می‌شدند اما امروز باید کاری کنیم تا دانشگاه بتواند کارآفرین تربیت کند و این نیاز به تغییر جدی در ساختار آموزش دانشگاه دارد تا دوباره احیاء شود.

وی با بیان اینکه کسب و کار دانشگاه آزاد اسلامی گیلان روی پرورش انسان و آموزش تنظیم شده است، گفت: حرکت کردن جدی به سمت دانشگاه نسل سومی و دانشگاه کارآفرین‌ساز برای حیات دانشگاه ضروری است و این حرکت جدی به صورت گزارشی و حکمی نباشد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه برای توسعه کارآفرینی و بردن دانشگاه به سمت فناوری و نوآوری، زیرساخت قانونی این کار در بالاترین سطح وجود دارد اما بعضی رؤسای ما در دانشگاه آزاد کماکان در قالب‌های قبلی مانده‌اند، تصریح کرد: مردم باید بدانند و ببینند که دانشگاه آزاد اسلامی عزم خود را جزم کرده که برای آینده و اشتغال فرزندان این شهر به طور جدی برنامه‌ریزی و اقدام کند و در این راستا تمام تجهیزات، کارگاه‌ها و امکانات خود را به میدان آورده تا به فرزندان این سرزمین یاد دهد که چطور شغل پیدا کنند.

دهقانی‌ فیرزآبادی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان، اساتید مجرب، امکانات و تجهیزات بسیار خوبی برخوردار است، گفت: به مردم اعلام کنیم که در دانشگاه آزاد برای اشتغال فرزندان شما برنامه داریم و در این مسیر زمینه‌سازی خواهیم کرد و کاری‌ کنیم که مردم این هدف را در شعار و عمل ببینند.

وی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد بزرگ فناورانه است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای تجهیزات بسیار و توانمندی‌ها در کشور است که باید احیاء شود و تکانی به خود دهد.

 

دانشگاه آزاد گیلان می‌تواند نقش ویژه‌ای در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد ایفا کند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این مراسم این دانشگاه را مولود انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: تبیین سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت یک مجموعه یکپارچه نشان از اهتمام ویژه‌ دانشگاه آزاد برای نقش ایفا کردن در جهت تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب دارد.

محمد دوستار با اشاره به زیرساخت‌های دانشگاه آزاد گیلان، بیان کرد با توجه به زیرساخت‌های خوب دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در حوزه‌های مختلف، این دانشگاه می‌تواند نقش ویژه‌ای در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد ایفا کند همانطور که در حوزه پژوهش و آموزش تاکنون نقش‌آفرینی کرده است.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳