شهردار رشت بیان کرد

تدوین اطلس ۳۰ پروژه‌ عمرانی

شهردار رشت از تدوین اطلس ۳۰ پروژه‌ عمرانی برای ارائه به سرمایه‌گذاران خبر داد.

به گزارش مجله خبری تَپور؛ سید امیرحسین علوی شهردار رشت دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ در جلسه با نمایندگان مؤسسه ملل و مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان ایران با موضوع تسریع در روند عملیات بازگشایی‌های سطح شهر، مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری را برای تسریع در این امر تبیین و تشریح کرد.

شهردار رشت در پیشنهادی تعریف یک مدل جدید برای پیشبرد بازگشایی برخی از خیابان‌های سطح شهر را خواستار شد و عنوان کرد: شهرداری رشت یکسری املاک تجاری در سایر نقاط سطح شهر دارد که می‌تواند از آن‌ها در برخی از بازگشایی‌ها استفاده و موانع به وجود آمده را مرتفع کند.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه تعیین و ایجاد مشوق می‌تواند موجب تسریع در عملیات بازگشایی‌ها و فرآیند ساخت‌وسازها در برخی نقاط شهر شود، تصریح کرد: تأمین پارکینگ عمومی برای ساخت‌وسازهای تجاری از دیگر برنامه‌هایی است که شهرداری برای پیشبرد طرح‌های سرمایه‌گذاری و بازگشایی‌ها در دستور کار قرار خواهد داد.

وی مشارکت دوطرفه شرکت عمران و مسکن‌سازان ایران، موسسه ملل و شهرداری رشت را دارای مزیت‌های بسیار زیادی دانست و افزود: شهرداری رشت در منابع مالی خود برای سال آینده ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته تا به‌موجب آن فرآیندهای بازگشایی دچار رکود نشوند و استمرار پیدا کنند.

شهردار رشت با تأکید بر اینکه شهرداری برای بازگشایی چند مسیر در سال آینده برنامه‌ریزی مدونی تهیه کرده است، ابراز داشت: پروژه رینگ ۹۰ متری، خیابان سعدی به سرگل، محور خیابان معلم به پل توحید ازجمله این پروژه‌‌ها محسوب می‌شوند.

علوی ضمن استقبال از همکاری مشترک شرکت‌ها با شهرداری رشت در مسیر اجرای پروژه‌های بازگشایی ادامه داد: سیاست شهرداری رشت این است که در یک بازه سه تا چهارساله به اهداف خود در زمینه بازگشایی‌ها و ایجاد چند خیابان جدید برسد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اطلس ۳۰ پروژه‌ عمرانی برای ارائه به سرمایه‌گذاران در سطح شهر رشت تهیه‌شده و امکان‌سنجی اولیه آن‌هم به انجام رسیده است.

شهردار رشت اظهار کرد: ازآنجاکه بسیاری از نقاط شهر رشت بکر و دست‌نخورده باقی‌مانده است، بنابراین فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی در آن وجود دارد که امیدواریم مورد استقبال هر چه بیشتر شرکت‌های سرمایه‌گذاری قرار گیرد.

مروجی قائم‌مقام مدیرعامل موسسه اعتباری ملل نیز در این جلسه با بیان اینکه برای افزایش سهم تسهیلات پرداختی در حوزه طرح‌های بازگشایی رایزنی‌های لازم در حال انجام است، افزود: در بحث پرداخت بدهی‌های نهادهای دولتی به شهرداری‌ها و تعریف ردیف‌های اعتباری آن، امیدواریم با همکاری دولت، سازمان برنامه‌وبودجه، مجلس و بانک مرکزی اتفاقات خوبی در این حوزه رقم بخورد.

مهندس نقی‌پور مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان ایران ‌هم در این جلسه ضمن برشمردن مزایای متعدد بازگشایی‌ها در حل مشکلات ترافیک شهر رشت بیان کرد: با توجه به رأی وحدت رویه دیوان عدالت اداری موانعی در مسیر بازگشایی بلوار آیت‌الله احسان‌بخش از خیابان تختی تا خیابان معلم پدید آمده است؛ بنابراین شرکت نمی‌تواند به‌غیراز اصل مسیر تملک دیگری انجام دهد، زیرا اجرای این کار تنها در اختیار شهرداری است.

مجتبی ماه پسند معاون مالی و اقتصادی شهرداری رشت نیز در این جلسه ضمن تأکید بر معاوضه بدهی و مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی طبق یک الگوی خاص تصریح کرد: با ابتکار شهرداری رشت بسترهای اولیه لازم برای پرداخت ۲۲۳ میلیارد تومان مطالبات شهرداری از آموزش‌وپرورش فراهم شد و اسناد و توافقنامه آن نیز به‌زودی منعقد می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۱