محور بخش ویژه نمایشگاه مدرسه انقلاب به شهید میرزا کوچک‌خان جنگلی اختصاص یافت

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه، گفت: جهت دهی به روحیه مطالبه گری در نوجوانان و آموزش انتقادگری منصفانه، ایجاد روحیه مسئله شناسی دقیق در نوجوانان با رویکرد حل مسئله، ایجاد بصیرت و تقویت دشمن شناسی، تقویت روحیه معنویت و اخلاق در بین نوجوانان، معرفی الگوهای موفق در مسیر انقلاب اسلامی در جهت افزایش حس خودباوری و روشن نمودن مسیر آینده برای نوجوانان و تبیین الگوی تعالی دختران در قالب برنامه های متناسب از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌باشد.

به گزارش مجله خبری تپـــور، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برپایی غرفه ویژه میرزاکوچک‌خان جنگلی، اظهار کرد: این غرفه با بهره‌گیری از بخش های مختلف هنرواره و شخصیت میرزا و اسناد بجا مانده از قیام جنگل در مدارس انقلاب استان گیلان در نمایشگاه مدرسه انقلاب دایر می‌گردد.

محمد لطیفی، با اشاره به اینکه بهمن ماه ۱۴۰۰ سومین سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب(دامت برکاته) است، گفت: این بیانیه نقشه راه گام دوم انقلاب را ترسیم نموده که مخاطبان اصلی آن نوجوانان و جوانان می باشد، اما به دلایل مختلف از جمله شیوع بیماری کرونا ، شرایط اقتصادی و … متأسفانه این بیانیه آنچنان که لازم و شایسته بود از سوی فعالین و مؤثرین فرهنگی انقلاب پرداخته نشد.

وی با بیان اینکه محور اصلی محتوای نمایشگاه مدرسه انقلاب متن بیانیه گام دوم انقلاب است، تصریح کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان یکی از متولیان امر تعلیم و تربیت دانش آموزان با همراهی و همکاری وزارت آموزش و پرورش به دلیل اهمیت خوانش و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در بین دانش آموزان کشور، دهمین دوره نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب را بر اساس محتوای بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می نماید.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با برشمردن اهداف برگزاری نمایشگاه، گفت: افزایش آگاهی نوجوانان نسبت به مبانی انقلاب اسلامی، افزایش روحیه امید و خود باوری، سوق دادن نوجوانان به شناخت نقش و جایگاه خود در نظام انقلاب اسلامی، جهت دادن صحیح به نوجوان در حوزه آزادی خواهی و تبیین نقش نوجوان در تحقق عدالت اسلامی از اهداف برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب می باشد.

لطیفی با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه، تصریح کرد: جهت دهی به روحیه مطالبه گری در نوجوانان و آموزش انتقادگری منصفانه، ایجاد روحیه مسئله شناسی دقیق در نوجوانان با رویکرد حل مسئله، ایجاد بصیرت و تقویت دشمن شناسی، تقویت روحیه معنویت و اخلاق در بین نوجوانان، معرفی الگوهای موفق در مسیر انقلاب اسلامی در جهت افزایش حس خودباوری و روشن نمودن مسیر آینده برای نوجوانان و تبیین الگوی تعالی دختران در قالب برنامه های متناسب از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌باشد.

وی با اشاره به بخش های نمایشگاه مدرسه انقلاب، گفت: نمایشگاه مدرسه انقلاب در سه بخش دیروز ما، امروز ما و فردای ما در راستای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد تبیین برپا می گردد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با بیان اینکه بخش دیروز ما، شامل دو غرفه ۹۸ درصدی ها و نقش نوجوانان در شکل گیری انقلاب می باشد، تصریح کرد: در این بخش با توجه به موضوعات مطرح شده می بایست دانش آموزان طبق موضوعات اعلام شده علت های شکل گیری انقلاب اسلامی و اعلام موافقت ۹۸ درصد از مردم ایران با ایجاد جمهوری اسلامی را بیان کنند. همچنین باید نسبت به حضور هم سن و سالهای خودشان در عرصه های مختلف و در بازه های زمانی متفاوت جهت شکل گیری انقلاب اسلامی طبق موضوعات اعلام شده به بیان این موضوع بپردازند.

لطیفی با بیان اینکه بررسی چالش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، از موضوعات بخش دوم است، گفت: غرفه های نقد و مطالبه گری، مقایسه سبک زندگی غربی و اسلامی، هنر و نوجوان با محوریت ترسیم وضعیت موجود و نقش نوجوان برای رسیدن به وضع مطلوب هنر انقلاب اسلامی و معرفی الگوهای هنر انقلاب در هر رشته از دیگر موضوعات این بخش می باشد.

وی، با اشاره به برنامه‌های بخش فردای این نمایشگاه، بیان کرد: برنامه‌های فردای ما شامل جهاد اقتصادی و علمی، نقش نوجوان در ساخت ایران قوی، رسانه و فضای مجازی، مهدویت، لشکر فرشتگان (ویژه دختران)،  همکلاسی آسمانی (ویژه پسران) و پسران و دختران حاج قاسم با محوریت ارائه شخصیت شهید سلیمانی به عنوان یک الگوی تراز انقلاب اسلامی می باشد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با بیان اینکه بخش ویژه نمایشگاه امسال با محوریت شهید میرزا کوچک‌خان جنگلی می‌باشد، تصریح کرد: با عنایت بر جمله نماینده معزز ولی‌فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در همایش یکصد سال در اوج افتخار گیلان، که فرمودند: «حاج قاسم؛ نمونه آپدیت شده میرزا کوچک خان است»، بخش ویژه به صورت استانی ذیل هنرواره یکصد سال در اوج افتخار برگزار می گردد که بر این اساس غرفه ویژه میرزا با بهره گیری از بخش های مختلف هنرواره و شخصیت میرزا و اسناد بجا مانده از قیام جنگل در مدارس انقلاب استان گیلان ایجاد و به صورت استانی بهترین آثار تقدیر خواهند شد.

لطیفی با اشاره به اینکه نمایشگاه های مدرسه انقلاب، تبلور فعالیت های جمعی و گروهی دانش‌آموزان است، گفت: تولید محصولات خلاقانه و دست سازه های دانش آموزی، به منظور جلب توجه و انتقال مفاهیم و محتوای اصلی نمایشگاه مورد تأکید است.

وی، با بیان اینکه اصالت در نمایشگاه مدرسه انقلاب با شیوه حضوری است، خاطرنشان کرد: دانش آموزان هر مدرسه جهت تقویت نمایشگاه مدرسه انقلاب می توانند تولیدات خود را بصورت مجازی در قالب پادکست صوتی، رادیو انقلاب، پویا نمایی، فیلم کوتاه، هنرهای نمایشی (تئاتر، عروسک گردانی)، نشریه الکترونیکی، کلیپ، سرود، نماهنگ و موشن گرافی در بستر پیام رسان های داخلی منتشر نمایند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با اشاره به فعالیت جنبی نمایشگاه مدرسه انقلاب، گفت: نمایش فیلم های جشنواره مردمی فیلم عمار، تشکیل گروه های روزنامه دیواری، نشریه، اینفوگرافی و نماهنگ، برگزاری یادواره های مدرسه ای همکلاسی آسمانی و لشکر فرشتگان، معرفی و میز فروش کتب، خوانش بیانیه گام دوم از جمله این اقدامات است.

لطیفی در پایان با اشاره به نحوه و زمان داوری  گفت: داوری دهمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در سطح استان انجام می‌شود و ۲ رتبه برتر دختر و پسر استان برای شرکت در یک رویداد تربیتی – تشکیلاتی ملی “راویان تمدن” که در فروردین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، دعوت می‌گردند.

 

انتهای پیام/۱۳۰۳